Bixenon

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bixenon

#11

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

mefju pisze:Lepiej sprawdźcie czy macie REC w bagażniku, bo jak nie to dochodzi wymiana REC
Na szczęście wszystkie przed lift to mają. Jeśli chodzi o poliftowe to na pewno każda TT też go ma.
mefju pisze:UEC oraz całej wiązki nadwozia.
Panie, żadnej całej wiązki nie trzeba wymieniać. wiadomo, kilku przewodów brakuje, ale to jest do ogarnięcia w pół dnia. Jeśli chodzi o UEC to jedynie trzeba JEDEN kabel przepiąć do innego pinu.
mefju pisze:Jeśli REC występuje to teoretycznie da się dołożyć AFL, ale moim zdaniem to mega druciarstwo i nie ma żadnej gwarancji że zaprogramujecie to tak jak jest fabrycznie.
Powiem Ci, że nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Wcale to nie jest mega druciarstwo, bo wszystko jest podłączone tak jak w oryginale i działa tak jak w oryginale.
Programowanie zajęło mi jakieś max 10 minut.
Opel Astra H Kombi 1.9CDTi 120km@280NM 165km@380NM, OPC pakiet, 2005r, czarna perła, Alu 18" Opel
Zrobione: Bi-Xenon, el. szyby tył, fotele skóra + podgrzewanie, tryb SPORT, spryski od Insigni, DLS 6RA + Audison SR4
Plany: car audio ver. 2
//[External Link Removed for Guests]\\

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Pisałem to w kontekście braku REC. Wtedy masz całkowicie inny UEC, inną wiązkę, inaczej rozłożone przekaźniki i bezpieczniki. Gdy masz REC to wiem, że wystarczy dołożyć kable. Jednak cena takiego moda jest niemała. Lampy z osprzętem, moduł AFL, czujniki skrętu i poziomowania, instalacja spryskiwaczy - trochę tego jest. Do tego nie każdy ma dostęp do techa, różne egzemplarze Astry mają różne wyposażenie, więc może brakować niektórych wiązek, itp. Zmieściłeś się poniżej 5 tyś?

Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#13

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

Oczywiście jak nie ma dużego RECa to zabawy jest trochę więcej (nie znalazłem żadnych szczegółowych informacji jak to konkretnie ogarnąć).

Cena może i niemała, za to efekt jest no i przy okazji można coś podłubać w samochodzie.
Ja robiłem wersję bez AFL, żeby trochę uprościć sprawę (aczkolwiek wtedy roboty jest tyle samo).
Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o wiązki to zawsze jest tak samo, bo aż tak dużo tego nie ma. Jedyna dłuższa wiązka to jest z czujnika poziomu do modułu. Cała reszta to kable o długości max 40cm.
Nie liczyłem dokładnie, ale wydaje mi się, że całość wyszła około 2500-3000. Na pewno jakbym miał lepsze dojście do części to byłoby to dużo taniej.
Opel Astra H Kombi 1.9CDTi 120km@280NM 165km@380NM, OPC pakiet, 2005r, czarna perła, Alu 18" Opel
Zrobione: Bi-Xenon, el. szyby tył, fotele skóra + podgrzewanie, tryb SPORT, spryski od Insigni, DLS 6RA + Audison SR4
Plany: car audio ver. 2
//[External Link Removed for Guests]\\

Awatar użytkownika
HansKlos

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 17:47
Auto: Astra H Twin Top
Silnik: X20LER
Województwo: mazowieckie

#14

Nieprzeczytany post autor: HansKlos »

Możliwość jest. Podłączysz je bez problemu, jednak zastanowiłbym się nad używkami. Dwie pierwsze aukcje wyglądają jeszcze w miarę, ale komplet jest w kiepskim stanie, a cena z kosmosu. Sprzedawca nawet ich nie wyczyścił. Z używkami jest pewien problem i pomińmy tu zewnętrzne uszkodzenia (kamienie, rysy itp.), najgorszy jest brud, który osadza sie na kloszu od środka. Ja sam właśnie wyjąłem swoje żeby coś z tym zrobić, bo nikt nie chce sie podjąć ich rozklejenia. Temat nie jest prosty.

Pozdr.

Awatar użytkownika
AstraUrsus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2015, 15:11
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

#15

Nieprzeczytany post autor: AstraUrsus »

Jak uruchomić na stałe funkcje coming home i follow me home ?? Astra h 1.9 150

ODPOWIEDZ