Owiewki - opinie za i przeciw.

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Usunięty użytkownik 843639

Owiewki - opinie za i przeciw.

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 843639 »

Witam.

Niedługo wybieram się w trasę i zastanawiam się nad kupnem owiewek do przednich bocznych szyb.
Chciałem się dowiedzieć czy jest to produkt warty swojej ceny. Czy jadąc z prędkością powyżej 90kmh, z zamontowaną owiewką i lekko uchyloną szybą (1-2cm) w aucie będzie chłodniej (nie mam klimy) i czy nie będzie ryku wpadającego powietrza (i cyklonu w kabinie)? Jakieś minusy związane z montażem? Problemy przy dłuższej eksploatacji?

ostr995

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2014, 13:10
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: C14NZ
Województwo: warmińsko-mazurskie

#2

Nieprzeczytany post autor: ostr995 »

Witam. Ja kupiłem swoją astrę f z tymi owiewkami, i wydaję mi się że godne polecenia. Przy delikatnie uchylonym oknie powietrze nie wpada prosto w twarz, a a pod owiewkę i rozbiega się bardziej po aucie. Przy 100-110 km/h jak wiadomo będzie słychać gwizd powietrza, ale i tak polecam bo fajna sprawa, kolega w astrze g też ma i nie ma zamiaru demontować. Nie wiem tylko jaki powinien być prawidłowy mechanizm montażu, u mnie sa chyba tylko wsadzone. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nowakzg

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 10:38
Auto: Corvette c6 6.0 i Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: lubuskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Nowakzg »

przeciw jest taki ze jest to nieestetyczne i czulbym sie jak 70 letni taksowkarz ;)

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Miałem takie w Swifcie i uważam, że są praktyczne. Przy drobnym deszczu można uchylić szyby. A wygląd to kwestia gustu. Auto ma być dla mnie praktyczne a nie się komuś podobać.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Ogromny plus w deszczu, można uchylić szyby, nie naleje do środka a szyby nie parują, bo się para ulatnia. Powietrze tak nie dmucha. Minus to to, że niestety wycie jest okrutne w trakcie jazdy autostradą. Wygląd to kwestia gustu, moim zdaniem nie szpecą. Jak się ma klimę to.są zbędne. Jak nie, to się przydają, jeśli nie zasuwamy za szybko ;-)

Awatar użytkownika
Massimo

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2011, 13:08
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#6

Nieprzeczytany post autor: Massimo »

Ja również polecam, ale tylko na przód, bo z tyłu już to wygląda tragicznie. U mnie minusem było to, że przy zamykaniu elektrycznej szyby odbijało ją w dół i trochę to denerwowało, ale to pewnie kwestia montażu.

SilverStonePL

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:18
Imię: Maciej
Auto: Astra G Bertone Cabrio
Silnik: X18XE
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: SilverStonePL »

Jestem jak najbardziej za ale z racji że mam cabrio to nie mam jak takowych zamontować . W innych wersjach polecam .

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Jesli ktos ma dylemat czy montować owiewki, to ja polecam.. W AF i w VC spisuja sie dobrze.. Oczywiście generuja niejaki hałas na krawędziach ale coś za coś ..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

pawel94

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:10
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: pawel94 »

jak dla mnie owiewki na "-" ponieważ nie wygląda to, a i jakoś tak efekt żaden moim zdaniem

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Owiewki jak najbardziej ZA szczególnie tym, którzy nie mogą potem karku skręcić po jeździe z otwartymi szybami (ja np. nie moge jeździć z otwartymi). Wygląd kwestia gustu. W toledo miałem i polecam a, że nie podobały mi się przeźroczyste to je polakierowałem na czarny mat i pasowało do stylistyki auta.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

ODPOWIEDZ