Silnik x20se z omegi do asterki c20ne

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
fartur

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 03 lut 2014, 9:57
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: c20ne
Województwo: mazowieckie

Silnik x20se z omegi do asterki c20ne

#1

Nieprzeczytany post autor: fartur »

Witam wszystkich jezeli pisze w zlym dziale prosze przeniesienie. Moje c20ne juz nie domaga nie trzyma cisnienia oleju i dymi na niebiesko wiec konieczny bylby remont ktory jest malo oplacalny... trafil mi sie po dobrej cenie silnik z omegi b prawdopodobnie x20se i wlasnie nie wiem czy bedzie pasowalo wszystko pod moja elektryke? Z wygladu jest bardzo podobnie tylko ma inny kolektor ssacy i inaczej rozwiazany zaplon. Czy poprostu kupic c20ne i sobie nie zawracac glowy? Prosze o pomoc. Z gory dzieki za kazdy odpisany post. pozdr
Project GSI 5d in progress...

Awatar użytkownika
andrzej m

Klubowicz AKP
Posty: 808
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:47
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: andrzej m »

Może za bardzo nie pomoże moja wypowiedz ale czy zwróciłeś uwagę że Omega ma napęd na tył ?
Swego czasu zmieniałem silnik z Omegi do Vectry i wiem że są inne miski i parę innych drobiazgów których nie zauważysz na pierwszy rzut oka.
Dziadzia Andrzej mówi. Jestem jaki jestem.

fartur

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 03 lut 2014, 9:57
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: c20ne
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: fartur »

To wiem. Wiem tez ze jest inne sprzęgło ale te rzeczy będą pasowały od c20ne ktore mam w asterce. Gorzej jest z elelktryka a konkretnie z zaplonem. Da sie przelozyc kopulke od c20ne? lub podłączyc cewko-modul od omegi pod wiazke c20ne?
Project GSI 5d in progress...

Awatar użytkownika
kamil1908

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2014, 19:01
Imię: Kamil
Auto: astra g
Silnik: x18xe1
Województwo: zachodniopomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: kamil1908 »

zamień tylko słupek a osprzęt zostaw od c20ne poeinien pasować

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#5

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

napęd do aparatu powinien być na wałku rozrządu i miejsce mocowania go też (bynajmniej kiedyś w taki silnik upchałem aparat zapłonowy od 1,2 8v:-) ssący przełożysz swój bo omega ma krokowy na 3 piny i nie podłączysz

fartur

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 03 lut 2014, 9:57
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: c20ne
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: fartur »

No wlasnie sa dwa otwory w walku rozrzadu i tak wlasnie myslalem o zalozeniu aparatu zaplonowego od silnika 1.4-1.6 ale nie wiem jak to by wygladalo w praktyce. Czytalem ze bezproblemowo pasi od c20xe ale u mnie ciezko znalezc a takich jak 1.4 jest pelno. duzo przerubek zeby taki zaplon wcisnac?
Project GSI 5d in progress...

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#7

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

łatwiej odpalić to na wiązce c20xe jak dłubać z aparatem od 1,2 u ciebie może być nawet aparat o c20xe z uwalonym hallem i nie sądzę że trudno to zanabyć drogą kupna wyślą to ludzie pocztą

ODPOWIEDZ