Zmiana podświetlenia na LED

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Smazu

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 sty 2015, 17:53
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Zmiana podświetlenia na LED

#1

Nieprzeczytany post autor: Smazu »

Witam,

Zakupiłem ledy na aukcji [External Link Removed for Guests] Wkręciłem je w miejsce starych.. i nic.Zauważyłem , że w starych standardowych żarówkach blaszki są skierowane w dół, w tych SMD są do góry i stąd brak styku(?) czy to może być przyczyna braku światła? Allegrowicz zarzeka się , że muszą działać. Sprawdzałem żarówki poza licznikami i świecą.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nismo »

tak, winne są oprawki, ja przewalutowaniem diody do starych opraw ek i dopiero zadzialaly

Smazu

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 sty 2015, 17:53
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#3

Nieprzeczytany post autor: Smazu »

No bez jaj, gość mówił , że nic nie trzeba zmieniać lutować.... echh... co za czasy.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Obejrzyj dokładnie miejsca montażu ledów w zegarach a szczególnie która blaszka ma do czego dolegać i zobacz czy dolega. Jeżęli coś jest walnięte z ułożeniem tych blaszek w LEDach to odezwij się do sprzedawcy.

Ale podejrzewam, że dogięcie blaszek (tych na dole przy cokole) załatwi temat... ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: nismo »

moje wchodziły dość ciasno i żadne doginanie nie pomagało, można popróbować ale uważaj aby nie uszkodzić taśmy bo jest dosyc delikatna. ja wolalem przelutowac

Awatar użytkownika
Tobi

ex-Staff
Posty: 1457
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:34
Imię: Tobi
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Tobi »

Znam tego sprzedawcę bo zamawiałem nie raz u niego i nigdy nie było problemu. Ale nie chodzi żeby go bronić. I jeżeli je sprawdzałeś i świecą a w liczniku nie to istnieje coś takiego jak biegunowość ( jak nie świeci to obracasz o 180 stopni i wkręcasz ).

Smazu

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 sty 2015, 17:53
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#7

Nieprzeczytany post autor: Smazu »

Jutro mam wolne , więc wybieram się do garażu trochę się tym pobawić. Aczkolwiek włożyłem z 2 diody na przebieg i bodajże 3 na zegary nie chce mi się wierzyć , żebym aż tyle włożył źle... :shock: ale spróbuje wszystkich porad które tu dostałem ;)

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Ja akurat diody w cokołach użyłem tylko do TID-a, reszt jest na paskach led, i powiem Ci,że kilka razy źle włożyłem i też zdziwienie bo nie świeci. Poobracaj żarówkami o 180* jak było wyżej podane i przypuszczam,że nastąpi światłość :D

Smazu

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 sty 2015, 17:53
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#9

Nieprzeczytany post autor: Smazu »

Tak jak ktoś pisał na początku - trzeba było dogiąć blaszki w dół.. dla mnie takie projektowanie SMD to tragedia.. lub mówienie mi , że taki led pasuje bez przerabiania do mojego auta.Jeżeli muszę ingerować w projekt produktu - dla mnie nie nadaje się on do danego samochodu. LEDy świecą , ale mają blaszki skierowane w górę, pod blaszkami znajduje się plastik który ma za zadanie by ta blaszka właśnie NIE mogła być skierowana w dół co powoduje , że zabawy (wypinania,wyginania blaszki, podpinania pod kostke) jest sporo. Teraz , gdy świecą (białe) tak naprawdę mam zielone i domyślam się , że gdzieś coś jest co nie jest przeźroczyste i zmienia kolor, czy ktoś wie jak się do tego zabrać?
Na dodatek nie świeci mi się prędkość górna , czyli jak mamy dwa duże zegary to patrzymy na ten po prawej co jest prędkość samochodu.Lewa strona świeci, prawa świeci a górna czarno. Czy za ten fragment odpowiadają dwie żarówki od np. migaczy i długich(nie wymieniałem) czy po prostu moje LEDy mają słabszą moc i dlatego mniej świecą?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Zdjęcie dużo by zobrazowało ;)

I tak jak się domyślasz, od spodu tarcze są lakierowane w kolor, trzeba delikatnie tą warstwę "ściągnąć" papierkiem ściernym.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ