Astra J 2011 1.7CDTI dodanie mocy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

Astra J 2011 1.7CDTI dodanie mocy

#31

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

Ja się boję codziennie wsiadając do auta :)

Podobno, bo skrzynia jest zaprojektowania na 400Nm.

[External Link Removed for Guests]

Jak poczytasz na forum to zdarzają się osoby którym te skrzynie padły w benzynach, a tam moment obrotowy jest dużo mniejszy niż w dislach.

Dużo zależy jak zostanie zrobiony program, ja będziesz miał duży moment max na niskich obrotach to skrzynia/sprzęgło będą cierpieć bardziej.

Dla mnie to nie jest samochód wyścigowy, nie wykorzystuje jego maksymalnych osiągów na co dzień, za to dobrze jest wiedzieć że w razie konieczności jest czym przycisnąć. Czasami różne sytuacje są na drodze i wtedy większy moment i moc się przydają.

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#32

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

qkiz pisze:QR_BBPOST Ci koledzy którzy mają skrzynie M32: nie boicie się o nie? Podobno mogą wytrzymać max 320nm...
Osobiście bardzo się boję i dlatego autem nie jeżdżę.A jak już to tylko do 50 km/h.Lepiej chuchać na zimne niż potem naprawiać :-D

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#33

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

Dokładnie o taki strach mi chodziło ;)

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#34

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Tutaj nie chodzi o maksymalny moment, a o wadę konstrukcyjną samej skrzyni. Ten element to niestety bubel, a awaria prędzej czy później wystąpi u każdego. Wklejałem kilka historii serwisowych na forum, te skrzynie w sporej części przypadków nie dojeżdżają do 100 000km. Problem w zasadzie jest tutaj jeden - często usterka ujawnia się podczas długiej jazdy autostradowej na szóstym biegu. Dla sporej części "pechowców" są to trasy wakacyjne z rodziną... :roll: Czego oczywiście nikomu nie życzę.

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#35

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

Dzięki za info.
slawekg pisze:QR_BBPOST Najbardziej sceptyczny byłem do tego, że będę miał niższe spalania, ale średnio mam 1.2 (w/g komputera) litra mniejsze spalanie, niż przed chipem, mój styl jazdy jest raczej spokojny, dużo też jeżdzę po mieście.
Czyli jakie masz obecnie spalanie wg. komputera i realnie w porównaniu do tego, co było przed chip'em?

slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#36

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

Moje realne spalanie widać poniżej, jest rejestrowane na bieżąco dla każdej podróży przez moduł HappyBlue wpinany do złącza OBD i przesyłane do aplikacji na smartphonie. To spalanie pokrywa się prawie idealnie z rzeczywistym (sprawdzanie przy tankowaniu)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#37

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

Jeśli rzeczywiście się pokrywa z rzeczywistym to jest niezłe :D Już wiele osób pisało na różnych forach o różnych samochodach, że po chip'ie zmniejszyło się spalanie. W tym wypadku chip się szybko zwróci...
A tak nie na temat, czy mógłbyś kiedyś w wolnej chwili dokładnie opisać funkcjonalność HappyBlue, jakieś ciekawostki co działa a co nie itd?

slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#38

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

No właśnie dość dokładnie opisałem HappyBlue kilka dni temu, narobiłem się ze zdjęciami i niestety ktoś skasował całego posta bez słowa komentarza, tak jakby posta nigdy nie było, napisałem do administratorów z zapytaniem o co chodzi ale nie dostałem odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2016, 17:50 przez slawekg, łącznie zmieniany 1 raz.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#39

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »


slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

No chyba nie chcesz powiedzieć że moderator usunął mojego posta tylko dlatego, że jest zaangażowany w konkurencyjny produkt,gdyby był z PIS-u to ... :)

ODPOWIEDZ