Astra J 2011 1.7CDTI dodanie mocy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

Re: Astra J 2011 1.7CDTI dodanie mocy

#21

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

pitekantrop pisze:dlaczego prawie w ogóle nie wzrosła prędkość maksymalna
Jeśli zastanawiasz się nad prędkością zapisaną na wykresie kolegi @slawekg, to dlatego mu prędkość nie wzrosła, ponieważ test na hamowni był robiony do tej prędkości.
To nie jest prędkość maksymalna auta, jaką można rozwinąć na drodze, tylko prędkość maksymalna jaką uzyskano w teście.
Widać nie było potrzeby kręcić dalej i tak już to by nic nie dało.

A co do płaskości wykresu momentu, to jak napisałem, nie porównywałem do swojego, tylko do kolegi @slawekg, czyli takie same silniki. Jego jest zdecydowanie inny i wcale nie jest podobny do Twojego, jak to napisałeś.

Prawda jest taka, że vtech podchodzi do tematu standardowo, idąc na ilość a nie jakość.

Kolejna sztuka zaliczona i do przodu. Wiem, że ta prawda trochę boli, ale z wykresu nic więcej niestety nie wynika.

Efekt oczywiście jest i na pewno cieszy, a o to chodziło. Ale nie porównuj wykresów swojego i @slawekg, bo jego jest zdecydowanie lepszy.

pitekantrop

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 24 sie 2013, 15:43
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI 110 KM
Województwo: pomorskie

#22

Nieprzeczytany post autor: pitekantrop »

Wykres jest w zasadzie przesunięciem wykresu fabrycznego w górę, czyli charakterystyka taka sama, tylko wszystko proporcjonalnie mocniej.

Owszem, na 1 zrywa przyczepność, a mam fabryczne 225/50/17, na 2 zrywa w przedziale 2000-2500 jeżeli lekko skręcę lub np. na świeżo malowanych pasach. Na mokrym nie wiem, bo jeszcze deszcz nie zdążył spaść. Na 3 najlepsze odczucie, bo już nie ma dzikiego szarpnięcia, tylko mocny ciąg.

Nie można powiedzieć, czy charakterystyka jest lepsza, czy gorsza. Jest inna, a raczej kolegi jest inna, bo moja ma kształt jak fabryka dała. Pozwala na elastyczną i dynamiczną jazdę w mieście w zakresie 2000-2500 obr/min oraz na sprawne wyprzedzanie przy tych obrotach bez konieczności i w zasadzie większego sensu redukcji.

Co do vtech, to rzeczywiście od wjazdu do wyjazdu z warsztatu minęła jakaś godzina, może półtorej.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Oczywiście, elastyczna i dynamiczna jazda w zakresie 2000 do 2500 jest bardzo dobra, ale nie uważasz, że gdyby ten sam moment był dostępny w zakresie 2000 do 3000 obr. to nie byłoby to lepsze? Nadal masz elastyczną i dynamiczna jazdę tylko dużo dłużej na każdym biegu. I kolega @slawekg tak właśnie ma.

Wiem, ze niestety psuję Ci trochę radość z programu, ale taka jest prawda, z tego silnika można uzyskać lepsze charakterystyki. Vtech się nie postarał. Niestety nie jest to firma godna polecenia. Odwalili standardowa robotę, skasowali kasę i cześć.

Pytałeś, czy ładna charakterystyka im wyszła, to Ci szczerze odpisałem, że nie za bardzo.

No i powtórzę jeszcze raz, że i taka jaką masz, też przynosi efekt i to odczuwalny. Także bezawaryjności życzę.

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Chciałem podnieść trochę mocy w moim aucie 1.7CDTI 110KM bezpiecznie, czy jest to możliwe i gdzie to zrobić dobrze i nie drogo ktoś to już robił .

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#25

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

@slawekg Możesz wrzucić jeszcze raz wykresy? Ten który był za pierwszym razem też.

slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#26

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

Wszystkie linki do wykresów już poprawiłem.
Po prawie roku jeżdżenia z chipem stwierdzam, że warto, autko spisuje się świetnie.
Najbardziej sceptyczny byłem do tego, że będę miał niższe spalania, ale średnio mam 1.2 (w/g komputera) litra mniejsze spalanie, niż przed chipem, mój styl jazdy jest raczej spokojny, dużo też jeżdzę po mieście.

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#27

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

Dzięki wielkie! :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#28

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

KMY - TY gdzie miales program robiony?

co do VTECH - nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora... tam sa osoby profi z ogromna wiedza ktore robia softy znakomicie.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#29

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

Ci koledzy którzy mają skrzynie M32: nie boicie się o nie? Podobno mogą wytrzymać max 320nm...

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Dickies pisze:KMY - TY gdzie miales program robiony?
Dopiero dziś to zauważyłem :)

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ