Konsola w Astrze H - oklejenie lub zmiana na po FL

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
pixem

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:32
Auto: Astra G 2.0 DTI
Województwo: dolnośląskie

Re: Konsola w Astrze H - oklejenie lub zmiana na po FL

#11

Nieprzeczytany post autor: pixem »

No to że ma nie sprawiać problemu to podstawa... w sense, że będę szukał w dobrym stanie.

Zmian i tak już mam w planach tylko, wiec im mniej dodatkowych tym lepiej, ale jak mówisz że potniej nic nie trzeszczy to może i te zmiany boczków na skory tez rozważę... muśże jeszcze gdzieś znaleźć jakie dokradnie są dodatki w COSMO, które musialbym dołożyć kupując inna wersję.
A to co będą chciał dołożyć bo raczej z tym nie kupię to ospojlerowanie od OPC Line 1, wymienić alufelgi bo ciężko znaleźć takie jak ja chcę, później zmienić radio i wyświetlacz żeby mieć navi i dołożyć do tego kamerę cofania.

Co do oklejania to hydrografika wygląda całkiem fajnie (przyznam, że nie znalem tej metody), ale nie wiem czy sobie sam z tym poradzę. Jednak ciągle pozostaje sprawa tego radia bo znowu z przyciskami tego nie zanurzę. Ale może ten panel jednak da sie ściagnąc i nie ma z tym problemu. Wie ktoś czy się da ?

Chodzi mi o ten plastik z przodu czy go się da ściągnąć czy trzeba oklejać tak jak jest z wystającymi przyciskami.
Obrazek

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ja kokpit rozbierałem chyba ze 20 i nic nie skrzypi. Listwy na drzwiach do oklejenia folią musiałem odwiercić bo są zgrzewane do panelu. Potem czarny klej na gorąco i jest jak fabrycznie. Też nic nie skrzypi.

Hydrografiki sam nie zrobisz bo potrzeba do tego sprzętu i praktyki żeby wyszło dobrze. Za cały kokpit do ZA zapłaciłem cztery lata temu 400 PLN.

Co do radia. Zdemontować panel od reszty to minuta roboty. Odkręcasz cztery śrubki po bokach, kilka zaczepów i front schodzi. Jest połączony z radiem specjalnym złączem.

Problem jest dalej. Male pokrętło schodzi elegancko palcami. Największy cyrk jest z pokrętłem impulsatora. W ośce na której siedzi pokrętło jest rowek, a na pokrętle specjalny pierścionek z drutu który blokuje pokrętło na miejscu.

Mimo 30 minut walki nie udalo mi się tego ściągnąć. Piszą by je podgrzać i rwać na silę. Wszystko trzeszczało i się wyginało, a zejść nie zeszło. Aż dziw że dalej działa :lol:.

Innym sposobem jest odlutowanie impulsatora od plytki pcb panelu. W sumie z 10 punktów.

Obrazek
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

pixem

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:32
Auto: Astra G 2.0 DTI
Województwo: dolnośląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: pixem »

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale z tego wynika, że panel się ściąga, ale razem z przyciskami... ?
No bo jakby odchodził sam plastik to nie miałby połączenia elektrycznego...

Awatar użytkownika
jarmol

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2014, 20:18
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: jarmol »

marwisn pisze: Mimo 30 minut walki nie udalo mi się tego ściągnąć. Piszą by je podgrzać i rwać na silę. Wszystko trzeszczało i się wyginało, a zejść nie zeszło. Aż dziw że dalej działa :lol:.
możesz podać link gdzie jest to opisane?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Panel schodzi w całości razem z przyciskami i pokrętłami (cos jak zwykły zdejmowany panel w radiu).

Co do opisów demontażu to szukaj przez Google. Głównie forum VKP.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

pixem

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:32
Auto: Astra G 2.0 DTI
Województwo: dolnośląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: pixem »

Czyli nie ma możliwości jakoś wyciągnięcia tych przycisków z plastiku (sposobem, albo chociaż silą, ale tak żeby dało się znowu założyć) ? Niestety ściągniecie panela z przyciskami nic mi nie daje jeśli chodzi o oklejanie.

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

Hydrografika robi robotę ;) marwisn narobiłeś mi ochoty swoimi fotkami :)
Wcześniej zastanawiałem się nad oklejaniem, bo gotowe okleiny założyłoby się pewnie bez ściągania elementów, a do hydrografiki już trzeba wszystko drzeć.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
jarmol

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2014, 20:18
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: jarmol »

poczytałem trochę na ten temat i dokopoałem się do informacji iż gałka centralna jest przyczepiona na stałe w radiach CD70 Navi i DVD90 NAVI, przy CD30 / CD30 MP3 galka powinna zejść poprzez poruszanie nią w górę i w dół ciągnąc zarazem. Niestety nie wiem jak z pozostałymi radiami. Sam przymierzam się do oklejenia wszystkich srebrnych elementów w swojej astrze wiec jak uda mi się usunąć płytkę z przedniego panelu radia a wiem że jest to możliwe to dam znać ;)

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Na allegro wisiało uszkodzone CD70 ze zdemontowanym środkowym pokrętłem. Było dość dobrze widać konstrukcję trzpienia na którym siedzi pokrętło. Miało głęboki rowek pod swego rodzaju zegera.

Dlatego tak ciężko to zdemontować. Kto to wymyślił...

Ja na części kokpitu czekałem tydzień aż wrócą z nałożoną hydrografiką. Bez problemu da się jeździć tak zdemolowanym autem :lol: .

Zdemontowanie paneli z AH to 10 minut.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
jackmilawa

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2011, 18:19
Imię: Jacek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z16XER+LPG
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: jackmilawa »

O którym pokrętle piszecie???? Od regulacji głosu??? Jeśli tak to u mnie schodzi dość łatwo a mam CD 30 MP3.
,,Niech MOC będzie z Tobą,,

ODPOWIEDZ