Więcej mocy w 1.7 CDTI

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
python

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2014, 7:59
Imię: Darek
Auto: Astra H 1.7 CTDI+
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie

Więcej mocy w 1.7 CDTI

#1

Nieprzeczytany post autor: python »

Witam Wszystkich

Posiadam Astrę z silnikiem 1.7 cdti która wypluła mi na hamowni 107 km a po programie u Masteras'a z Piaseczna 130Km i 280nm. Ostatnio zaczęło mi brakować tego momentu i zaczynam się zastanawiać co można jeszcze przy tym silniku zrobić żeby osiągnąć większy moment obr. ? Macie jakieś pomysł na ten silnik? Nie chce żeby ktoś pisał w stylu" masz 1.7 po chipie i Ci mało to kup 1.9" - bo nie planuje sprzedać tego samochodu tylko coś z nim zrobić. Myślę może też nad zmianą turbiny od 1.7 dtr + program. Ale czy ta turbina będzie plug & play do mojego silnika ? Bo z większą turbiną to boja się o układ paliwowy że nie da rady. Chociaż jak ktoś ma wiedze w tym temacie to niech się wypowie czy i ile dadzą rade wtryski w tym silniku ?

Mało jest tematów i projektów na forum z mocnymi 1.7 ale znalazłem tylko na youtube kolesia który wrzucił sobie turbinę 2056VK od Mercedesa i dmuchnął ja na 2,2 bara :) i wypluło mu 220cv + 4000mbar Map Sensor
[External Link Removed for Guests]
A tu jeszcze ten sam samochód tylko pokazuje jak mu turbina ładnie pracuje przy zmianie biegów. I jak myślicie to przez dołożenie Down pipe ? ( jakoś filmy słaba ale oglądajcie do końca )
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Jak macie jakieś pomysł to proszę pisać, na pewno będzie to dobra baza wizy dla potomnych 
Była Astry I 1.7 TD 68KM z 1996r. hatchback
Była Astra II 2.0 DTL 101 KM z 2002r. hatchback
[External Link Removed for Guests]

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

Turbina od DTR nie jest p&p trzeba mantykować , potrzebny jest nowy IC bo seryjny nie daje rady no i trzeba od nowa stroić , poszukaj kolegi Beer on jest kojotem w tym temacie .

ODPOWIEDZ