Niebieskie halogeny

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Rychu993

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:41
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.7 DTI
Województwo: podlaskie

Niebieskie halogeny

#1

Nieprzeczytany post autor: Rychu993 »

Witam mam pytanie czy moge okleic niebieska folia halogeny ? Taka delikatna barwa niebieska. Czy to bedzie legalne i czy przejde badania i nie bd problemow z policja ? To nie jest koneiczne wyposazenie. Z góry dziekuje za odpowiedz 8-) .

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Legalne nie będzie i nie ma znaczenia, czy przeciwmgielne są koniecznym wyposażeniem, czy nie.
Każda lampa ma homologację i tylko takie lampy mogą być montowane. Jeśli ją okleisz niebieska folią, to automatycznie homologacja jest nieważna.

Natomiast inną sprawą jest przegląd i kontrola policji, wszystko zależy od tego, jak bardzo ktoś będzie chciał się czepiać.

Awatar użytkownika
astraTTastra

Astro-maniak
Posty: 310
Rejestracja: 04 mar 2015, 20:28
Imię: KAMIL
Auto: CASCADA
Silnik: 1.6 TURBO
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: astraTTastra »

Wioska będzie ale to twój wóz. Nie jest to legalne. A czy problem będziesz miał to nie wiem bo to zależy od humoru diagnostyka i policjanta

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Rychu993 pisze: To nie jest koneiczne wyposazenie.
Według prawa jak coś jest zamontowane w aucie -pomimo iż nie jest wyposażeniem obowiązkowym - to ma być sprawne i działać tak jak fabryka przewidziała. Jeżeli masz przeciwmgielne to w razie kontroli czy badania masz się wykazać, że one świecą. I żadne tłumaczenia, że nie są obowiązkowe nie przejdą...
I tak samo jest z ich oklejeniem. Pomimo iż nie są obowiązkowe to nie możesz ich oklejać bo mają dawać barwę zgodną z przepisami...
[External Link Removed for Guests]

Mateczek

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2015, 2:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateczek »

folia raczej odpada ze względu na policje, ale istnieje coś takiego jak spray do lamp. jesli nalozysz cienka warstwe, to nie powinno byc problemu

Kamil52494

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:19
Imię: Kamil
Auto: Astra G
Silnik: 1,6 8V
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: Kamil52494 »

to już lepiej dać folie jak będą sie czepiać to możesz zerwać na miejscu a takto pewnie dowód zabiorą :D

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A jak to jest gdy powiedzmy mam halogeny w zderzaku, wewnątrz są calutkie pomalowane na czarno (odbłyśnik i ramka klosza) i nie są podłączone, w ogóle elektryka nie jest do nich pociągnięta, są zamontowane tylko dla wyglądu. Mogą wtedy coś zrobić, czy nie?

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Ja rok jeździłem z halogenami tylko dla wyglądu i nigdy nie miałem z tym problemów :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No tak, ale tu chodzi o przegląd, czy kontrolę policji technicznej, gdzie sprawdzają sprawność wszystkich świateł.

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Przegląd też przechodziła tyle że potem przyszedł kaprysże chcę je podłączyć i tyle. Ale do tego że nie działały nikt mi się nigdy nieprzyczepił
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

ODPOWIEDZ