Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

#101

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Jeśli nie można się żadnym dostępnym na rynku oprogramowaniem podłączyć do tego komputera i zmieniać wartości to niestety tylko ASO zostaje, gdzie w bardzo wielu przypadkach jednak nie mają pojęcia prawie żadnego o lpg i pewnie strojenie dodatkowe auta nawet nie wchodzi w rachubę. Chyba,że ktoś bardzo dobrze trafi...
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#102

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

ASO ma tylko gotowe mapy do wgrania dostarczone przez Landi Renzo.

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#103

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

Rozmawiałem właśnie z firmą Kreator Mocy z W-wy (mają na swojej stronie realizację z Meriva 1.4T 120KM z fabrycznym LPG) że po podniesieniu mocy instalacja LPG sama zaczyta parametry z wtrysków Pb właśnie dlatego, że jest wpięta w szynę CAN.

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#104

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

qbi8625 pisze:Rozmawiałem właśnie z firmą Kreator Mocy z W-wy (mają na swojej stronie realizację z Meriva 1.4T 120KM z fabrycznym LPG) że po podniesieniu mocy instalacja LPG sama zaczyta parametry z wtrysków Pb właśnie dlatego, że jest wpięta w szynę CAN.
Nie chcę cię martwić ale ich druga nazwa to kremator mocy. W sieci są różne opinie na ich temat.
[External Link Removed for Guests]

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#105

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

qbi8625 pisze:QR_BBPOST LPG sama zaczyta parametry z wtrysków Pb właśnie dlatego, że jest wpięta w szynę CAN.
Ja bym powiedzial inaczej... powinna zaczytac bo sa fizycznie ze soba polaczone, zle nie szyna CAN bo ta w ogole do wtryskow nie jest podlaczona a drugie ale... czy wtryski gazowe dadza rade z wieksza moca ?

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#106

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

Rozmawiałem z firmą Kreator Mocy bo oni mają realizację z fabrycznym LPG ale nie są dla mnie zadnym wyznacznikiem a już na pewno nie będę gonił do Wawy na hamownie. Co do opinii w internecie to każdy musi mieć swój rozum i umieć coś z nich odsiac i wywnioskować bo papier i internet przyjmą wszystko a sieć jest pełna rozżalonych klientów co wyobrażało sobie że z silników 1.4/1.6 zrobią rakiety...

No tak sugerowałem się tym co gdzieś ktoś napisał że instalka fabryczna jest wpięta w CAN i nie ma swojej wtyczki. Mój błąd jeśli tak nie jest (bo wtyczki LPG swojej faktycznie nie ma).

Co do wtrysków to chyba zrobię eksperyment i z mojej octy wyciągnę wtryski (mam niebieskie czyli do 28 kW) i zamienię z pomarańczowymi z astry. Zobaczymy czy się zaadoptują...
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, 11:02 przez qbi8625, łącznie zmieniany 3 razy.

Usunięty użytkownik 861235

#107

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Wrzucę dwa pomidory do zupełnie obcego mi tematu.

[External Link Removed for Guests]

KME Nevo, to nasz wynalazek (?), no kurde z opisu sterownik fajny i reduktory też ciekawe.

Koszt wymiany przodu pewnie spory.

Można się natomiast pokusić o zapytanie co oni mają ciekawego i jakie możliwości w benzyniaku z turbo po chipie.

Ale to tak.
Napisałem bo napisałem, bo się naczytałem.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#108

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Digyl pisze:QR_BBPOST KME Nevo, to nasz wynalazek (?)
Tak robią to w Łodzi dwie ulice ode mnie jest siedziba, zresztą jak i sporo innych Polskich pomysłów do LPG np Stag, LPGTech w tym biznesie naprawdę jako kraj mamy dobre produkty i osiągnięcia.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

#109

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Widzę, że temat chipa w 1.4T z fabrycznym LPG ciągnie się i w dalszym ciągu nie ma konkretnej informacji, jak wygląda strojenie gazu. Znalazłem film na YT: [External Link Removed for Guests] i napisałem do tej firmy. Z ich odpowiedzi wynika, że wystarczy zestrojenie mapy na PB, instalacji gazowej się nie tykają. Podobno gaz był fabryczny.

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#110

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

Też już słyszałem że LPG ma się "samo" dostosować do Pb (nawet po chipie). Zanim jednak wywale ponad 1200-1600 zł chcę mieć pewność dlatego jutro jadę do przedstawiciela LR który ma sprawdzić czy będzie w stanie podłączyć się do kompa LPG a jak nie to zrobię eksperyment polegający na wyjęciu wtrysków niebieskiech z mojej Octavii (tam też mam LR Omegas) i wsadzeniu do AJ. Jeżeli ani przedstawiciel LR nie podepnie się do kompa LPG ani auto nie zagada z niebieskimi wtryskami (tak jak to wynika z postu powyżej) to chipa nie robię. Chyba że zaczną się problemy z instalką i będę zmuszony ze względu na koszty zamienić ją na inną.

ODPOWIEDZ