Strumienica do 8v

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

Strumienica do 8v

#1

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Witam.Czy ktos z kolegow forumowiczow,montowal strumienice,w miejsce kata w siniku astry 1.4,badz 1.6 ,osmiozaworowym.I nie chodzi mi tu o tunnig,bo ewentualny przyrost mocy to 1-2 kM.Katalizator,konczy juz swoj zywot,tlumik koncowy rowniez,wiec pomyslalem o zrobieniu calego wydechu ,razem z uszczelnieniem calosci.Poza tym ,doczytalem ,ze prz LPG ,wskazane jest wywalenie kata.(pomijam przeglad).Czy ktos ,z kolegow ma ,zalozona strumienice ,w takiej astrze,ewentualnie jaka?,jakiego rodzaju polecacie,i jakie wrazenia?

EDIT:
Dodam,ze jakies 15 lat temu,mialem w escorcie1.4,8v+lpg,strumienice,ale jaka,i czy byla jaks roznica,tego to nie pamietam.Z gory dzieki

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja miałem zamontowaną, w1.6 8V, auto jezdzi do dzis nic sie nie dzieje. Kumpel w takim samym silniku miał wyciety kat i załozoną zwykła rure i też sie nic nie działo.
Ja załozyłem strumienice bo chciałem by nie było szerokiego przelotu, by sonda odczyty łapała.
.
Ps. Wiesz co planach na przeglądach?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 11:49 przez mk5, łącznie zmieniany 1 raz.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

A strumienica ,moglaby by miec wplyw na odczyty sady?chyba ,wydaje mi sie ,ze nie?Z przegajladem,napisalem,bo wydaje mi sie,ze za wiele to sie ,nie zmieni,bo niby co?Analizatora jak nie podlaczali,tak dalej,nie beda tego robic,musieliby,polowe aut wowczas jezdzacych po pl.wyeliminowac,a tam trzeba zarabiac

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Może , opoznia przelot spalin by sonda zdażyła cos odczytać. Katalizator tez nie ma bezpośredniego wpływu w tym silniku na odczyt.

Tu masz http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=154&t=837098
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 15:44 przez mk5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3680
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: nismo »

zamiast strumienicy zamontuj tłumik przelotowy w obudowie katalizatora, strumienica pogarsza komfort jazdy
Obrazek

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

No cos mi sie teraz kojarzy,ze w escorcie,po wrzuceniu strumienicy zrobilo sie glosniej,zyskal chyba za to troche momentu obr.

EDIT:
no diesle ,nie beda mialy latwo,troche przykopci i analizator.Ja jeszcze w ciagu kilkunastu lat,nie spotkalem sie z analizatorem,no chyba ,ze na wlasne zyczenie przed kupnem.Ogolnie zauwazylem,ze jak diagnosta spojrzy na wydech,i nie ma tragedii,nie podpina wtedy pod analizator.

EDIT:
Katalizator,ma wplyw na odczyt,tylko trzeba wiedziec jak czytac.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Zapchany tak, jezeli by był tak istotny to byś nie wyciął "bezkarnie". Wytnij kata gdzie sa dwie sondy ...

Tak samo bedą miały diesle jak benzyny bez kata, juz w tym roku miał wejsc ostre przepisy odnosnie badań.
Zresztą jest nawet temat na forum. Paradoks jest taki że auta które nie miały fabrycznie kata przejda przegląd mimo że bedą tak samo kopciły jak te w których kat został wycięty(te drugie nie przejda przeglądu)

ODPOWIEDZ