Cold Air Intake K&N - Astra J GTC - A16LET 1.6 Turbo

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
adamos19

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2011, 13:50
Imię: Adam
Auto: Astra
Silnik: 1.3 CDTI 90PS

Cold Air Intake K&N - Astra J GTC - A16LET 1.6 Turbo

#1

Nieprzeczytany post autor: adamos19 »

Cześć
Planuję założyć dolot zimnego powietrza z filtrem K&N do Astry GTC. Wśród gotowych zestawów znalazłem tylko zestawy do silnika 1.4 Turbo. Nawet na stronie K&N kompletny zestaw CAI jest tylko do silnika 1.4T, a do 1.6T nie ma.
([External Link Removed for Guests])

Zastanawiam się czy taki zestaw będzie pasował do silnika 1.6T ? Czy jego średnica/wydajność pozwoli na efektywną instalację w 1.6T ?

Efekt, który chciałbym uzyskać jest na poniższym filmie:
[External Link Removed for Guests]

Może macie inny pomysł jak to osiągnąć ? Blow off odpada... za bardzo gwiżdze ;)

Awatar użytkownika
Kirek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:38
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Kirek »

Pisałem ostatnio z konsultantką z K&N powiedziała, że "nie zalecają stosowania tego zestawu do silnika A16LET". Czy to oznacza że zaszkodzi, pewnie nie ale projektowali to pod podejrzewam popularniejsze 1.4T. Sam szukam teraz rozwiązania dla siebie, ktoś może coś polecić?

Awatar użytkownika
mikret

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2019, 1:22
Imię: Jakub
Auto: Astra J 1.6 T
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: mikret »

Witam, zamówiłem w/w zestaw CAI do swojej ASTRY, powinien przyjść w następnym tygodniu po zamontowaniu podzielę się spostrzeżeniami, jestem przygotowany na zmiany w sofcie autka, gość który wcześniej robił mi chip tunning (podniesienie mocy na 201 Hp oraz momentu na 278.4Nm) stwierdził, iż może być konieczna korekta ustawień (cytuje: "możemy zrobić logi, zmierzyć AFR (mieszankę paliwowo-powietrzną) oraz shamować wóz, w razie potrzeby zrobimy też korektę softu").

Awatar użytkownika
mikret

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2019, 1:22
Imię: Jakub
Auto: Astra J 1.6 T
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: mikret »

Udało mi się znaleźć więcej czasu żeby założyć dolot K&N (69-4521TS) do mojej Astry 1.6 T, wnioski następujące: znaczna zmiana brzmienia silnika oraz słyszalny dźwięk zaworu recyrkulacyjnego (upustowego). Wnioski dotyczące ewentualnego przyrostu mocy po kolejnych modyfikacjach (czekam na modyfikacje układu wydechowego).
Dla ciekawskich zamieszczam filmik przedstawiający zmianę brzmienia pracy silnika. :D
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ