Przelot a przegląd oto jest pytanie :)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
SKIBIC

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2017, 15:24
Imię: Robert
Auto: Astra H CARAVAN
Silnik: Z19DT 120KM & 190KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Przelot a przegląd oto jest pytanie :)

#1

Nieprzeczytany post autor: SKIBIC »

Cześć.

Chciałem się was spytać czy macie lub znacie kogoś kto ma przelot i ma problem z przeglądem technicznym czy nie ? Ja kupiłem już zrobiony projekt na pełnym przelocie na końcu tylko oryginalny tłumik aby nie bylo za głośno :) Wycięty dpf, kat jest równa długa rura z kwasiaka :)

przegląd mam do sierpnia i aż sie boje bo na pewno nie bede zakładał dpf ani nic bo auto ma takie być jak jest :)

zastanawiam sie tylko jak wcześniej przeszło przegląd czy przelot został założony przed i po znajomości podbili czy moze po i teraz ja bede miał problem ? :)

mam nadzieje ze sie uda bez marudzenia ze ekologia, smog, normy euro, panie to diesel przecież jak to bez dpfu ;) etc.
Ja niestety nie mam znajomości na SKP :(

Moze zrobic pomiar emisji spalin Przed przeglądem :) ?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 18:33 przez SKIBIC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

Nie wiem co ktoś chciał w dieslu osiągnąć, chyba że głośniejszy klekot. Mnie nie chcieli przepuścić bez kata już 2 lata temu, "będzie katalizator to podbijemy" Ale jak to mówią masz łeb to trzeba kombinować. :roll:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 23:52 przez ramhell, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra G Bertone

SKIBIC

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2017, 15:24
Imię: Robert
Auto: Astra H CARAVAN
Silnik: Z19DT 120KM & 190KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: SKIBIC »

Tu chodziło o moc dla tego przelot. Dźwięk wiadomo to nie benzyna :) bede próbował moze nikt nie zauważy haha jak nie to trzeba będzie cos pokminic ale nie uśmiecha mi sie zakładać nowy układ wydechowy :)

myślałem czy by ze szrotu nie kupić całego i zakladac na czas przegladu ale to chyba bez sensu ...

Awatar użytkownika
MARIUSZ92

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:32
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 cdti
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: MARIUSZ92 »

Jak masz wycilety DPF to nie tylko fizycznie ale rowniez komputerowo. W zwiazku z tym jezeli na czas przegladu montowal bys wydech z dpf to konieczne bylo by wgrywanie programu na nowo i po przegladzie w druga strone = BEZ SENSU.

Ja mam wyciety DPF, katalizator i zaslepiony EGR (wyciety) i od 2 lat sie do mnie nie przyczepili.
Zalezy poprostu czy trafisz na tzw. "służbiste"

SKIBIC

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2017, 15:24
Imię: Robert
Auto: Astra H CARAVAN
Silnik: Z19DT 120KM & 190KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: SKIBIC »

Tak mam wycięty i wyprogramowany :) tez uważam ze to bez sensu ale różne mam juz myśli :) no widzisz moze martwię się na zapas i bez problemu przejdę przegląd :) dzieki za odp ;)

DARKknight

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 19 sty 2017, 15:00
Imię: Piotrek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Brzozów
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: DARKknight »

to może wtrącę swoje dwa grosze jako były właściciel ;)
przegląd robiłem z przelotem, a ten ostatni tłumik założyłem tylko na przegląd, ale już tak został bo mi się nie chciało już ściągać hehe :D
Gość na stacji nawet nie zapytał o co kaman z wydechem tylko stwierdził ze turbo fajnie "gwizda" :D
ramhell przelot jest przy większych modach zalecany, tak jak tutaj za 120KM na 190KM, no i przy POPCORN LIMITERZE który jest zrobiony w asterce daje niezłe efekty dźwiękowe :D
Ciekawe czy obecny właściciel wie ze ma takowy limiter zrobiony? :mrgreen:

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

Oczywiście że tak, wydychać bez oporów. :P PS; niema co sobie na zapas głowy zawracać ;)
Astra G Bertone

ODPOWIEDZ