Jaka gleba

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Paladyn

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaka gleba

#1

Nieprzeczytany post autor: Paladyn »

Chce w najbliższym czasie obniżyć swoje auto. Zastanawiam sie nad przodem 60mm tył 40mm. :mrgreen:
Jest to pewnie ryzykowne biorąc pod uwagę polskie drogi :>

Jakie wy macie gleby jak mocne?Zawieszenia jakich firm używacie?

Jakie wrażenia z jazdy? Boli brzuch, kręgosłup po dłuższej jeździe na niezbyt równych jezdniach? :/

Pablo1988

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 14 paź 2007, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Pablo1988 »

Ja mam sportowe sprężyny- obniżenie przód/tył- 60/40 mm. No powiem Ci że znam każdą dziurę w mieście i staram sie je omijać bo nie chce zniszczyć opon, albo żeby mi coś odpadło :> Ja tam już sie przyzwyczaiłem do tego dyskomfortu... Rekompensatą za ten ból jest śmiganie po zakrętach :mrgreen:
My astra- My life

[External Link Removed for Guests]

dziop'si

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:53
Imię: Michał
Auto: Astra H teraz, Astra G wcześniej
Silnik: 16. 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dziop'si »

We Fiacie Punto I miałem zawichy PowerTech -50mm przód i tył, spręzyny czerwone (najtwardsze). Takie odradzam jeździ się jak deską. Polecam żółte obniżą autko a przy okazji komfort pozostanie na przyzwoitym poziomie.
W zimę jak sypnie mocno śniegiem będziesz musiał wozić łopatę ze sobą.
WRC - Warcy Rycy Cescy

Paladyn

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Paladyn »

Pablo1988 pisze:Ja mam sportowe sprężyny- obniżenie przód/tył- 60/40 mm. No powiem Ci że znam każdą dziurę w mieście i staram sie je omijać bo nie chce zniszczyć opon, albo żeby mi coś odpadło :> Ja tam już sie przyzwyczaiłem do tego dyskomfortu... Rekompensatą za ten ból jest śmiganie po zakrętach :mrgreen:
60mm przod wiec nie dziwie sie,ze dziury znasz na pamiec.Chyba takie obniżenie tego wymagalo :D Zaryles kiedys konkretnie o cos :P

[ Dodano: 2008-02-28, 01:10 ]
dziop'si pisze:We Fiacie Punto I miałem zawichy PowerTech -50mm przód i tył, spręzyny czerwone (najtwardsze). Takie odradzam jeździ się jak deską. Polecam żółte obniżą autko a przy okazji komfort pozostanie na przyzwoitym poziomie.
W zimę jak sypnie mocno śniegiem będziesz musiał wozić łopatę ze sobą.
Spore obnizenie 50mm i zółte przy tak duzym obniżeniu nie byly za miekie nic tam nie haczyło...

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ja w kadecie mialem na gt cupline ok 8cm gleby.twardo jak cholera.tez do dzisiaj znam kazda studzienke i dziure w miescie i trasy które nalezy omijac.osobiscie nie polecam.póżniej jeszcze dołozyłem 17stki na profilu opony 40.... :roll: tragedia....,ale kazdy lubi co innego. ;)
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Pablo1988

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 14 paź 2007, 23:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Pablo1988 »

60mm przod wiec nie dziwie sie,ze dziury znasz na pamiec.Chyba takie obniżenie tego wymagalo :D Zaryles kiedys konkretnie o cos :P
Aż tak mocno to chyba nigdzie nie zaryłem ;) bo staram sie uważać na krawężniki czy jakieś większe nierówności. Najgorzej zimą, kiedy założę stalówki i popada snieg... Co chwilę urywałem tą listwę pod zderzakiem :/ Dobrze że latem mam aluski 16'' i oponki profil 50...

[ Dodano: 2008-02-28, 20:31 ]
dikser pisze:ja w kadecie mialem na gt cupline ok 8cm gleby.twardo jak cholera.tez do dzisiaj znam kazda studzienke i dziure w miescie i trasy które nalezy omijac.osobiscie nie polecam.póżniej jeszcze dołozyłem 17stki na profilu opony 40....
to musiała być masakra :mrgreen: a opon nigdy nie uszkodziłes?
My astra- My life

[External Link Removed for Guests]

Paladyn

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Paladyn »

Zastanawiam sie nad sprężynami LOWTEC . Ktoś miał styczność z ta firma,może ktoś jeździl na tych sprężynkach? :)

dziop'si

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:53
Imię: Michał
Auto: Astra H teraz, Astra G wcześniej
Silnik: 16. 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dziop'si »

Paladyn, tylne koła tarły o nadkola tylko jak jechało więcej niż 3 osoby i po dużych dziurach. Po pierwszej zimie zacząłem wozić łopatę do śniegu po tym jak zjepsuł mi się docisk na sprzęgle i aby dojechać do domu musiałem odśnieżyć z teściem 450 m drogi gołymi rencoma. :mrgreen:
WRC - Warcy Rycy Cescy

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dikser »

Pablo1988 pisze:o musiała być masakra :mrgreen: a opon nigdy nie uszkodziłes?
nigdy rant tylko raz obtarłem.twarde felgi musiały byc bo nie szczedziłem ich ;)
dziop'si pisze:Paladyn, tylne koła tarły o nadkola tylko jak jechało więcej niż 3 osoby i po dużych dziurach.
tylne kola ci tarły nie dlatego ze miales obnizony tylko dlatego ze pewnie felga miała nie takie et co trzeba :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

dziop'si

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:53
Imię: Michał
Auto: Astra H teraz, Astra G wcześniej
Silnik: 16. 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wojkowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dziop'si »

dikser, felga była strikte pod auto
WRC - Warcy Rycy Cescy

ODPOWIEDZ