Swap z 1.7 Cdti na 1.9 Cdti

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
juanito14

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2017, 20:49
Imię: Janek
Auto: Astra H
Województwo: świętokrzyskie

Swap z 1.7 Cdti na 1.9 Cdti

#1

Nieprzeczytany post autor: juanito14 »

Witam

w związku z tym, ze mój silnik w mojej Astrze Z17DTJ umiera, a remont tej jednostki jest nieopłacalny zwracam się do was szanowni koledzy o poradę. Otóż wiem, że taka zabawa z przekładką na Z19DTH jest dość droga ale nie niemożliwa do wykonania. Z tego co wiem to do wymiany jest silnik + wiązka + bak bo w 1.9 jest pompa wstępna + hamulce itd. Wiem, że trzeba wszystko zalogować i zaprogramować ale to jest najłatwiejsze.
Dodam, Że kupiłbym wcześniej dawce z 1.9 CDTI (nie anglik), to co zostanie nie potrzebne, zawsze można posprzedawać .
Jeśli by doszło do przekładki robiłby to mój znajomy Który Ople ma w małej kieszeni, od 20 lat robi w ASO

Wiem, że lepiej było by kupić taki sam silnik ale to co przechodziliśmy z tą jednostką daje wiele do myślenia min: wyłączył się silnik na lewym pasie podczas wyprzedzania samochodu :x , w ASO w Oplu nie potrafili zamontować poprawnie rozrządu (akurat wtedy mój znajomy był na zwolnieniu) . Poza tym martwi mnie to, że ciężko jest podobno usunąć całą pseudo ekologię, co w 1.9 CDTI nie stanowi problemu.
Wiem, że lepiej było by kupić Astrę już z 1.9 ale moja Astra jest fajnie wyposażona (ma szyberdach) brakuje jej tylko Xenonów, IDS i skóry.

Proszę doradźcie mi koledzy czy ma to sens czy nie.

Pozdrawiam
juanito14
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 18:17 przez juanito14, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 861235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Dużo ryzykujesz, zrobisz mutanta a czy to będzie chodzić jak trzeba?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018, 20:51 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 5 razy.

juanito14

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2017, 20:49
Imię: Janek
Auto: Astra H
Województwo: świętokrzyskie

#3

Nieprzeczytany post autor: juanito14 »

Wiem, że dużo ryzykuje, ale ile jest samochodów z przeswapowanymi na większe silniki i jakoś jeżdżą. Fakt po takim zabiegu może i ciężko sprzedać samochód ale sądzę, że wtedy zostałaby do końca u mnie. Na wielu forach ludzie kupują od innych takie przeswapowane auta i śmigają dalej. Ale dzięki za tak szybką odpowiedź. Wszyscy dookoła mnie pukają się w głowy i mówią kup sobie BMW, Mercedesa, bo lepiej wykonane i lepsze, ale i droższe w utrzymaniu.

Ja od małego jeżdżę Oplami to mi tak zostało i do końca swoich dni będę tą markę szanował, bo już wiele zniosłem słysząc, że Opel to szmelc itp.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Jezeli jezdziles sprawnym D5 to pisanie,ze jakiekolwiek 2.0,1.6 od opla jest ok jest niedorzeczne ;) :)
Ten motor jest mocny i ma znakomita kulture no i fajny dziwek jak kazde R5.

Do autora. Jesli Twoj mechas to taki szpyniu od Opla, masz dawce to rob. To proste.
Swapujesz motor ktory fabrycznie szedl w tej budzie - zero stresu.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

ODPOWIEDZ