Miernik spalania

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Qbic

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2018, 12:04
Imię: Mateusz
Auto: Astra F 1.4
Silnik: X14XE
Województwo: śląskie

Miernik spalania

#1

Nieprzeczytany post autor: Qbic »

Witam, jestem nowy na forum, potrzebuje pomocy, jeśli chodzi o pewne aspekty techniczne pracy wtryskiwaczy w Astrze F 1.4 16v (X14 XE).

Może od początku :)
Programuje od niedawna mikrokontrolery i wpadłem na pomysł, by w ramach jednego z projektów skonstruować komputerek pokładowy do astry f. Na pierwszy ogień wybrałem miernik spalania, byłby dość przydatny. Poszperałem trochę po różnych forach ale nie znalazłem nigdzie takiego projektu.

Do procesora potrzebuje dwóch strumieni danych - o ilości spalanego paliwa i prędkości/przejechanym dystansie. Dowiedziałem się, ze informacje o ilości spalanego paliwa najlepiej odczytać bezpośrednio z wtryskiwaczy (ilości wtrysków w ciągu sekundy). Nie jestem jednak jakims asem jeśli chodzi o elektronikę i mechanikę samochodowa - stad potrzebuje wyjaśnienia zasad działania wtryskiwaczy w silniku X14 XE.

Za wszystkie informacje będę niezmiernie wdzięczny, posiadać taki bajer w swojej asterce byłoby super :)

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

Kiedyś znalazłem taki mikrokomputer w necie ale gdzie to teraz nie wiem...
taka fotka mi została [External Link Removed for Guests]
Może tutaj? [External Link Removed for Guests]
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

Awatar użytkownika
Krysti4n0

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2018, 7:50
Imię: Krystian
Auto: Astra F bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Krysti4n0 »

Nie lepiej podpiąć się pod orginalną wiązkę i podłączyć mid'a? :/

ODPOWIEDZ