Folia do lamp przednich kameleon a podniszczone lampy

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
JuJuGtc

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 09 kwie 2020, 21:02
Imię: Luk
Auto: Astra GTC
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2006
Województwo: małopolskie

Folia do lamp przednich kameleon a podniszczone lampy

#1

Nieprzeczytany post autor: JuJuGtc »

Pytanie w sprawie oklejania lamp przednich :mam niezaładne lampy przednie czy oklejenie ich folią np.kameleon zniweluje efekt pożółkniętych i podniszczonych lamp czy lepiej je najpierw zregenerować przed oklejeniem jak myślicie??

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Żeby móc okleić cokolwiek to powierzchnia powinna być w dobrej kondycji.
Klosze lamp masz zniszczone przez warunki atmosferyczne. Folia nie będzie wszędzie przylegać tak samo.
Podjedź na polerowanie kloszy. Na koniec niech położą warstwę ochronną. Np kwarc.

W mojej okolicy (Warszawa) za taką usługę zawołali mi 340zł.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Wolałbym dołożyć dwie stówy i kupić nowe (zamiennik), jeżeli są zwykłe H7. [External Link Removed for Guests] Pozdrawiam.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Heniu daj spokój.
Miałem już kiedyś w Astrze F do czynienia z zamiennikami. Ni to pasuje w otwory, ni to ustawić, a samo świecenie to lipa że...

Więc albo ratować swoje albo kupić używane w jak najlepszym stanie. Inaczej tego nie widzę.
Problem żółknięcia, matownienia kloszy lamp przednich Astry H jest dobrze znany wśród firm zajmujących się auto detailingiem. Samo polerowanie robi też np NorAuto za niższą kwotę. Brat kiedyś korzystał z takiej usługi. Na 6mcy było elegancko i zaczęły matowieć przez brak albo słabe zabezpieczenie przed UV po polerowaniu.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Adam, dobra informacja na ewentualną przyszłość dla mnie i innych użytkowników. Nigdy (w poprzednich samochodach) nie kupowałem zamienników ( lampy przednie ), nie było takiej potrzeby. Pozdrawiam.

hefajstos

Astro-maniak
Posty: 293
Rejestracja: 13 sty 2021, 19:15
Auto: Opel Insignia A ST 2.0T
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 19 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: hefajstos »

Zamienniki poszły z jakością do przodu, mówię tu o Depo i takie Depo w AH powinno pasować dobrze.

Można zrobić polerkę i polakierować lakierem 2K. Tego już nie trzeba zabezpieczać. Można też spolerować klosz i na to dać kwarc, albo ceramikę ale to trzeba odnawiać co jakiś czas. Kwarc z takiego klosza po pół roku splynie zwyczajnie.

Lampy do AH pomijając Xenon, czy Xenon z AFLem to jest dość tania sprawa i stosunkowo łatwo znaleźć dobry komplet.

Oklejać lamp się nie powinno, bo folia ma wpływ na załamanie światła czy też przepuszczalność światła, jakakolwiek folia by to nie była, a już kameleon, nie skomentuje.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Sa folie które nadają sie do lamp i nie maja żadnego wpływu na switło. Co do do zamienników Depo to Adam ma po części racje, miałem zwykłe odbłyśnikowe i było źle, sprzedałem je i kupiłem również Depo ale soczewkowe i jestem zadowolony. Kształt oraz mocowania pasują idealnie

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Prawda jest taka, że żaden zamiennik, nie będzie lepszy niż fabryczna, zregenerowana lampa. Dlatego ja jestem zwolennikiem ratowania oryginału, a nie wymiany na zamiennik. Również doświadczyłem lamp zamiennikowych i nigdy więcej. Świeci to niewiele lepiej niż przetyrana oryginalna lampa. W H GTC mojej żony też pożółkły klosze i wszyscy radzili wymianę lamp zamiast babrać się z polerką. Tyle, że polerka kosztowała mnie 15zł (tyle co tubka pasty G3 od Farecli, a pozostałem rzeczy już miałem takie jak papiery wodne) i 3 godziny wolnego czasu, a nowe zamiennikowe lampy to koszt od 500zł wzwyż. Po polerce lampy wyglądają jak nowe.
Klosz można wypolerować, nawet są dostępne na allegro zestawy do samodzielnej polerki, a na to folia ppf i spokój na dłuuuugi czas ;)

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5874
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

No dobra. A co po polerce? Jaka warstwa zabezpieczająca przed UV?

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Napisałem przecież, że na to folia ppf. I to w zupełności wystarczy.

ODPOWIEDZ