Rygielki w drzwiach

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

Rygielki w drzwiach

#1

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Pewnie ktoś to już robił i podzieli się wiedzą: jak zdemontować oryginalne rygielki w drzwiach w Astrze G? Czy trzeba zdejmować boczek drzwi, czy może wystarczy pomodzić coś z tym czerwonym kwadracikiem?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

trzeba sciagnacf boczek i te rygielki odkreca sie.One sa na tym precie tylko nakrecone.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
kursorek

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2008, 10:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kursorek »

Witam

Cienkim płaskim wkrętakiem wypinasz wspomniany czerwony kwadrackik i rygiel zdjęty.

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

kursorek pisze:Witam

Cienkim płaskim wkrętakiem wypinasz wspomniany czerwony kwadrackik i rygiel zdjęty.
dopkładnie bez zdejmowania boczków ale te rygileki na alegro to nie polecam sa zle spasowane i lataja

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A jakie byś polecał?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

shaqal

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:41
Imię: Łukasz
Auto: xxx
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: shaqal »

Jeśli chcesz wymienić bez ściągania boczków to tylko rygielki Irmschera wchodzą w grę, do wyboru są matowe (miałem) i chromowane (mam).

Montaż to 5 minut, najwięcej czasu zajmuje dobranie odpowiedniej wysokości ;)

Rygielki z allegro są o tyle złe że trzeba demontowac boczek i jakość jest raczej średnia.

Poniżej fotki chromowanych Irmschera:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

No więc tak: te z allegro, ja miałem carpoint, też dają się zamontować bez ściągania boczka. I na tym ich zalety się kończą. Są za długie, trzeba by ciąć śrubę, na której siedzą, są niedopasowane - za wąskie i ohydnie latają w otworze i generalnie jakoś tak nie pasują. Z zewnątrz są widoczne, ale przynajmniej w mojej astrze, nie dają dobrego efektu. Ze środka nie są zbytnio widoczne, a głównie środek robiłem "w chrom".
Jednym słowem: oryginalne rygielki szybko się zdejmuje, a jeszcze szybciej zakłada.

P.S. Jakby ktoś chciał jednak kupić te chromowane, to za 20zł oddam 4 sztuki. Używane.... kilkadziesiąt minut.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

shaqal

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:41
Imię: Łukasz
Auto: xxx
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: shaqal »

kszychu pisze:No więc tak: te z allegro, ja miałem carpoint, też dają się zamontować bez ściągania boczka. I na tym ich zalety się kończą. Są za długie, trzeba by ciąć śrubę, na której siedzą, są niedopasowane - za wąskie i ohydnie latają w otworze i generalnie jakoś tak nie pasują. Z zewnątrz są widoczne, ale przynajmniej w mojej astrze, nie dają dobrego efektu. Ze środka nie są zbytnio widoczne, a głównie środek robiłem "w chrom".
Jednym słowem: oryginalne rygielki szybko się zdejmuje, a jeszcze szybciej zakłada.

P.S. Jakby ktoś chciał jednak kupić te chromowane, to za 20zł oddam 4 sztuki. Używane.... kilkadziesiąt minut.

Kup Irmschera, będziesz zadowolony, lepiej zapłacić te blisko 200zł za 4 sztuki niż bawić sie w produkty z allegro.

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

shaqal pisze:Kup Irmschera, będziesz zadowolony
Zraziłem i mam uraz do końca życia :/
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ODPOWIEDZ