Przyciemnianie szyb

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
astromenf

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 22 kwie 2012, 19:43
Imię: Mariusz
Auto: Astra F caravan 116KM
Silnik: x18xe LPG Dream sekw
Województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Przyciemnianie szyb

#71

Nieprzeczytany post autor: astromenf »

ilek8822 pisze:To jeszcze nie jest tak mocno na szczęście. Tylko z policją trza uważać.
Nie trzeba. Kierowca ma mieć 180 stopni widoczności. Zatem boczne tylne i tył to jak się uważa. Jeżdżą firmowe auta całkowicie zaklejone reklamami nieprzezroczystymi, tak? Bo można, ale do cofania tylko po lusterkach.
Mgrudzien35 pisze:a to gówno po 20zł do wyrzutu, szkoda kasy.
Poprzedni samochód obrzuciłem najtańszą folią, kleiłem sam na mokro, miałem 3 kontrole policji przez rok, i żadnego wniku w szyby. Teraz do niedawno nabytej Asterki f zamówiłem najtańszą najciemniejszą folię z atestem, i też sam obkleję.

astromenf

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 22 kwie 2012, 19:43
Imię: Mariusz
Auto: Astra F caravan 116KM
Silnik: x18xe LPG Dream sekw
Województwo: warmińsko-mazurskie

#72

Nieprzeczytany post autor: astromenf »

Szkoda kasy to na firmy klejące. Odrobina własnej inicjatywy, i szybki da się oblecieć folią samemu, za darmo. Potrzebna folia, nożyk do docinania, spray z wodą i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń (na tym folia ma wstępny poślizg i się układa przed wyciśnięciem poprzez raklę) a rakla to coś miękkiego równego do wygładzania. Wyciskania bąbli powietrza, co najważniejsze

Awatar użytkownika
shewush

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2011, 11:09
Imię: Michał
Auto: Opel Astra II (G)
Silnik: 1.6 16V Ecotec

#73

Nieprzeczytany post autor: shewush »

Kiedyś przyciemniłem szyby w Ładzie Nivie foliami za 10-15 złociszy ale tam wszystkie szyby były na uszczelki wyjmowane, nawet tylna, która była w miarę płaska. Wyszło super. Problem pojawił się w AG gdzie tylną nie szło w żaden sposób. Zużyłem całą rolkę na jedną szybę i sobie darowałem.

Mam pytanie, czy ktoś próbował może folii droższych np. [External Link Removed for Guests], które podobno są termokurczliwe?

specuniu

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2011, 21:50
Imię: David
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTI 150KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#74

Nieprzeczytany post autor: specuniu »

Koledzy, czy jeśli będę miał wszystkie szyby oprócz czołowej zrobione na 50% to będzie z tym duży problem? Jak wyglądają kwestię przyciemni8onych szyb, gdy jeździ się takim samochodem po Europie?

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#75

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY pisze:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)
Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

Dział III
Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem


§ 8.
...
5.Szyby pojazdu:
1) nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;
2) powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;
3) powinny być ocechowane w miejscu widocznym z zewnątrz pojazdu; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1968 r.;
4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;
5) nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.
[External Link Removed for Guests]

specuniu

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2011, 21:50
Imię: David
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTI 150KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#76

Nieprzeczytany post autor: specuniu »

Koledzy, wykładnię prawa znam. Jak to wygląda w praktyce?

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#77

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Proste:
- stacja diagnostyczna - nie podbije przeglądu w dowodzie;
- policja zatrzyma do kontroli - zabiera dowód rejestracyjny i od 50 do 300 zł 500 zł (mój błąd) mandat za samochód niesprawny.
[External Link Removed for Guests]

JagiS

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 26 lut 2012, 10:12
Imię: Sebastian
Auto: Astra J
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#78

Nieprzeczytany post autor: JagiS »

specuniu pisze:Koledzy, wykładnię prawa znam. Jak to wygląda w praktyce?
Nie widziałeś na TVN Turbo? Miśki każą Ci paznokciami zdrapywać jak będą mięli ochotę poczekać, a jak nie, to dadzą Ci tymczasowy dowód na czas usunięcia foli i zrobienia przeglądu.

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#79

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Krótko i na temat. Obkleisz przednie boczne nawet przezroczystą folią to i tak dowód poleci. Do tego jeszcze może być mandat do 500zł.

Nie wierz w jakieś certyfikaty w firmach. Jest to zabronione i tyle, pozostaje tylko kwestia wiedzy Policjanta gdy Cię do kontroli złapie.

Snowmen

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 maja 2011, 9:35
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F
Silnik: 2.0 16V GSI
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz

#80

Nieprzeczytany post autor: Snowmen »

Tbg pisze:Krótko i na temat. Obkleisz przednie boczne nawet przezroczystą folią to i tak dowód poleci. Do tego jeszcze może być mandat do 500zł
czemu niby za przezroczysta folie mieli by zabrac dowod ?

ODPOWIEDZ