sportowy filtr powietrza

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

a ja powiem tak kilka tygodni temy zainwestowalem w wklad k&n i roznica jest pamietam bo sprawdzalem dokladnie przed wymianą dokladnie przy 100km/h obrotomierz wskazywal idealnie 3 tyś a po zmianie na sportowy jest około 4 milimetry niżej jakieś 2960 obrotów takze roznica jest sprawdzone na 100% pewne
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

Gość

#22

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dawidwiecki, dobre , sportowa wkładka zmienia przełożenie skrzyni :mrgreen:

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Michal »

dawidwiecki pisze:a ja powiem tak kilka tygodni temy zainwestowalem w wklad k&n i roznica jest pamietam bo sprawdzalem dokladnie przed wymianą dokladnie przy 100km/h obrotomierz wskazywal idealnie 3 tyś a po zmianie na sportowy jest około 4 milimetry niżej jakieś 2960 obrotów takze roznica jest sprawdzone na 100% pewne
bo filtr ten ma "rzadszy" i mniej sily na ssanie idzie oczywiscie przez pierwsze pare tysiecy km jak sie przybrudzi jest tak jak na zwyklym.

[ Dodano: 2008-04-15, 16:15 ]
barteklodz pisze:dawidwiecki, dobre , sportowa wkładka zmienia przełożenie skrzyni :mrgreen:
i mysle to zdanie dobrze podsumowuje magie tego filtra :mrgreen:

Sergio

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ISL
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Sergio »

dawidwiecki pisze:a ja powiem tak kilka tygodni temy zainwestowalem w wklad k&n i roznica jest pamietam bo sprawdzalem dokladnie przed wymianą dokladnie przy 100km/h obrotomierz wskazywal idealnie 3 tyś a po zmianie na sportowy jest około 4 milimetry niżej jakieś 2960 obrotów takze roznica jest sprawdzone na 100% pewne
zmien rure wydechowa to moze znajdziesz 6 bieg :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
1993 Mercedes-Benz 190E 2.6 Sportline

Sprzedana:
2007 Opel Astra 1.6 TURBO

dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

ha ha ha ale śmieszne mowie tylko co zauważyłem a wy tu od razu beke robicie....
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

dawidwiecki pisze:ha ha ha ale śmieszne mowie tylko co zauważyłem a wy tu od razu beke robicie....
Bo kompromitacja wyszla. Nie bede sie rospisywal na temat stozka ale powiem ze jestem na NIE! Coniecos wiem na temat dolotow i moglbym tu wyklad walnac od pierwszysch typow co wprowadzano przez wiele tal poprawiania bledow itp. Powiem jeszcze tylko to ze filtra stozkowy kosztuje nawet nie jedna trzecia co oryginalny i to powinno juz sugerowac ze oryginal jest lepszy.

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

jakby sie wkrecał szybciej to musiał by miec i wieksza moc i to znacznie zeby to odczuc
Ale to też trochę niefortunna wypowiedź :!:
Przede wszystkim od mocy zależy głównie prędkość maksymalna i tego nam wkładka nie da! Przyrostu maksymalnego momentu obrotowego też nie zanotujesz.
Po zastosowaniu wkładki czy filtra poprawia sie przede wszystkim przebieg krzywej momentu w dolnych zakresach obrotów.

Większość użytkowników wkładek mówi że w 16v ciągnie lepiej od dołu i to nie jest raczej efekt placebo. A źle założony stożek może naprawdę więcej popsuć niż pomóc. Tu naprawdę nie chodzi o jeden albo dwa konie więcej tylko o elastyczność!
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

No dobra to już wiem że w 16V z wkładką lepiej ciągnie od dołu, a jak to jest z 8v? Opłaca się?
kultoweauta.blogspot.com

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Konradopel pisze:
jakby sie wkrecał szybciej to musiał by miec i wieksza moc i to znacznie zeby to odczuc
Ale to też trochę niefortunna wypowiedź :!:
Przede wszystkim od mocy zależy głównie prędkość maksymalna i tego nam wkładka nie da! Przyrostu maksymalnego momentu obrotowego też nie zanotujesz.
Po zastosowaniu wkładki czy filtra poprawia sie przede wszystkim przebieg krzywej momentu w dolnych zakresach obrotów.

Większość użytkowników wkładek mówi że w 16v ciągnie lepiej od dołu i to nie jest raczej efekt placebo. A źle założony stożek może naprawdę więcej popsuć niż pomóc. Tu naprawdę nie chodzi o jeden albo dwa konie więcej tylko o elastyczność!
napisałem moc żeby tylko podkreślić ża auto samo z siebie sie nie wkręca a wkładka jesli cos porawi to i tak tego nie odczujesz. A stożek wiadomo że jak go umieścisz w nieodpowiedniej odległośći nie odizolujesz itd to stracisz. Osobiście hamowałem swoje poprzednie auto ze stożekiem i bez (silnik 1.2 16v w RClio) moment maxymalny nie wzrósł poza maxymalną wartość tylko porawil sie w pewenym przedziale o jakies 3-4NM a moc w maxymalnym punkcie wzrosła o 2.5KM. I sa to jakies tam wartosci ktrych nie odczujemy a co dopiero wkładka...

To jest tylko taki przykład wiadomo każdy silnik zachowa sie inaczej i wyssany z palca dolot to istna loteria.
Oczywiscie można zrobić stożek dla dźwięku który w niektórych przypadkach jest piękny

ODPOWIEDZ