sportowy filtr powietrza

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

A co z zawirowaniami jakie robi oryginalna puszka z wkladem? Co z odpowiednim wymieszaniem mieszanki paliwo powietrze i jej rozlokowaniu w komorze. Co z wypalaniem zaworow jak sie to wszystko zmieni. Myslal kto s nad tym wszystkim, Moze ktos to mial na jakiejs uczelni samochodowej bo ja mialem. Prosze o sprostowanie jesli sie myle i nie ma racji. Po co sa komory zawirowania, Po co jest w dieslu np w 2.0 DTi regulator podcisnieniowy zawirowań? Moze odrazu to wywalic i pominac- bedzie lepiej wg tych wszystkich tuningowych mitow?? Moize wtedy wzrosnie trwalosc silnika a moze zmaleje- jak uwazacie?? Prosze dobrze przemyslec sprawe.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Tutaj wiele mówić nie trzeba poprostu takie filtry skracja życie silnika czy to porzez gorsza filtracje czy poprzez zły montaz w przypadku stożka który pobierać może pobierac ciepłe powietrze.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jasne. wszysko nalezy robic z glowa.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
bugaj

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: bugaj »

a ja mam takie pytanko bo znajomy chce zapodac wlasnie w astrze stozek i robi to tak bynajmniej takie ma plany ze nierobi calego dolotu a wyrzuca tylko puszke seryjnego filtra i wto miejsce zalozyc chce stozek oczywiscie odgrodzenie ciepla z silnika tez ma byc i powiedzcie czy takie rozwiazanie jest mozliwe czy moze tylko pogorszyc osiagi auta????silnik ma taki jak u mnie czyli 1.6 16v pozdrawiam i czekam na opdowiedz najlepiej moze by ktos opisal jak montowal stozek w 16v-ce

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

bugaj, JA ci napisze jak montowałem. wykrecasz puszke i nasadzasz Filterek..

A wygląda i Bucy to TAk [External Link Removed for Guests]
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

bugaj pisze:a ja mam takie pytanko bo znajomy chce zapodac wlasnie w astrze stozek i robi to tak bynajmniej takie ma plany ze nierobi calego dolotu a wyrzuca tylko puszke seryjnego filtra i wto miejsce zalozyc chce stozek oczywiscie odgrodzenie ciepla z silnika tez ma byc i powiedzcie czy takie rozwiazanie jest mozliwe czy moze tylko pogorszyc osiagi auta????silnik ma taki jak u mnie czyli 1.6 16v pozdrawiam i czekam na opdowiedz najlepiej moze by ktos opisal jak montowal stozek w 16v-ce
W wiekszosci przypadkow taki montaz pogarsza osiagi juz nie wspomne ze ma to zabujczy wplyw dla przeplywki- poprostu ja to wykancza. Zreszta jak storzek za 100 czy 150 zl moze byc lepszy od specjalnej konstrukcji puszki z zawirowaniami z wkladem filtrujacym ktory kosztuje jakies 300 do 500 zl. JAkby to bylo takie dobre to by to zakaldali do seryjnych aut to nie byloby takie trudne ani tez kosztowne a nawet by zmniejszylo koszta produkcyjne auta.

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

Przepływce nic niejest mało to wyrwałem z niej taka kratke (sitko) Żyje.. Ale spoko wodza jak porobie tłumiki to wsadze syryjna puszke ewentualnie wkład k&n
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

To nie moja opinia z tym padaniem tylko paru kolegow co to mialo storzki i sie z tego wycofalo. Sporo chlopakow z forum QP tak robilo a w LETach to sporo robi zamieszania zalozenie takiego filterka i w zasadzie pogarsza tylko prace silnika.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MlodyB7

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: MlodyB7 »

Ja z ojcem zakladalem uklad dolotowy ze stozkiem do SUVa i dzwiek jest piekny ale przy docisnietym gazie na maxa...no i jak paru kolegow powedzalo lepiej sie zbiera z 1 biegu.Ja bym planowal tez dac stozek najlepiej K&N to renomowana firma no i caly dolot jest z puszka na stozek zeby nie pobieral cieplego powietrza.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: riko »

W szystko ładnie pięknie piszecie o stożkach,a co z wkładkami sportowymi wkładanymi do orginalnej puszki???Psuje silniczek,bo ma mniejszą filtrację-totalna bzdura.Lepiej za to ciągnie od dołu,mam taki i na takim jeżdżę i tak to odczuwam...nie nazwę tego totalnym przyrostem mocy ale coś w tym jest...
Caravan do końca...

ODPOWIEDZ