C20LET ??

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Q-Ross

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:01
Imię: Sybeszczyn Steven
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - Birmingham

C20LET ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Q-Ross »

Mam pytanie do wszystkich klubowiczów. Aktualny mój silnik w astrze f c20xe bede musiał powoli zmienić i szukałem troche na jaki mógłbym i natrafiłem na niemieckiej stronie na asterke z silnikiem c20let i bardzo mi sie spodobała a wrecz powiedziałem ze musze miec ten silnik teraz mam prośbe czy któs mógłbym mi cos wiecej powiedzieć na temat tej maszyny czy bez problemu sie zaklimatyzuje :D jakieś moze parametry oraz koszt tej mocnej przyjemnosci jeśli kto kolwiek wie.PZdr Dzieki :)
[External Link Removed for Guests] >>> Rolf (banditt) vs porsche <<<

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

No to wysoko mierzysz. C20Let ma chyba 204konie i turbosprężarkę. Najtaniej będzie kupić Calibrę Turbo i przełożyć. Odrazu tylną belkę, skrzynię F28 i przerobić wydech - będziesz miał 4x4. Na przód przełożyć hamulce albo wrzucić jakieś inne równie potężne, zawias. W zasadzie z Astry zostanie tylko karoseria i środek. Nie zdziw się, jeśli koszt wyniesie w sumie około 10000 zł.
A co się dzieje z Twoim C20XE? Jaki ma przebieg? Rozumiem, że jest do kapitalnego remontu? Będziesz się go tanio pozbywał z resztą gratów?

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

[External Link Removed for Guests].

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Dodam jeszcze ze C20LET wystepowal tez w vectrach A (kolega ma taka) a i jedyny mankament tych silnikow to drogie czesci i slabe glowice ktore lubia pekać.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

agrawek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2007, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Police
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: agrawek »

tam szly 3 rodzaje glowic costcast czy jakos tam sa najwytrzymalsze i zarazem najdrozsze

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

a ja dodam, że w skrzyni F28 można "zaślepić" wylot na tylne koła i nie musi być kombinacji z napędem na tył :roll:
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

ja tej wszystko pasuje jak ulał paru kolegów z ATT i GsiKlubu ma asterki z silnikami c20let. napęd 4x4 z cali raczej nie podejdzie bo nie ma tyle miejsca :( po co zaślepiać skrzynię f28 skoro można wykożystac obecna jaką masz f20 róznica tylko taka że f20 ma 5 biegów a f28 ma ich 6 ale i też więcej problemów bo zaślepienie tylniego mostu też kosztuje :-( ale za to jaka frajda :-) Jeden ma c20let w sedanie :-) po strojeniu wyszło 260KM :shock: przyspieszenie cos ok 5,5s :-) nawet porsche po dupie dostaje :P

Jedyna wada to silnik c20let to koszt ok 6000zł plus jego kapitalka ok 3000zł kupić cała cali turbo w dobrej kondycji to rzecz nie możliwa wiem bo sam szukałem i czasami szukam :-) ale koledzy ostatnio kupili saab-y a to jak wiadomo blixniak i tam jest silniczek w 900n 2.oT 185KM i 265Nm i myslę czy bo go do enzo nie wsadzic a koszt zakupu takiego saaba to połowa cali i nie sa tak zarżnięte :-)

Pozdrowionka i powodzonka w swap-ie :)
enzo 0-100km/h 9,3s i 159m bez trakcji do 3-go biegu :)

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

a może tak tutaj? [External Link Removed for Guests] :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

no może być
enzo 0-100km/h 9,3s i 159m bez trakcji do 3-go biegu :)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Da się założyć 4x4 tylko trzeba sie bawić z przerabianiem układu wydechowego żeby miejsce zrobić. Ale zima już niestraszna i jaki to komfort musi być podczas jazdy...

ODPOWIEDZ