Lifty maski przedniej

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

Lifty maski przedniej

#1

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

Kupiłem lifty maski przedniej :) i wszystko super do momentu przystąpienia do montażu. :(
Niby prosta sprawa :oops: a ja mam kłopoty jak to zamontować. Instrukcja jest tyle że po niemiecku i strasznie nieczytelna.
Czy ktoś z was ma takie u siebie i mógłby podesłać instrukcję montażu lub chociaż zdjęcia jak to ma zamontowane u siebie??

[External Link Removed for Guests]
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#2

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

podpinam się pod prośbę kolegi bo też o tym myślałem :mrgreen: mile widziane fotki ;)

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#3

Nieprzeczytany post autor: Struna »

[External Link Removed for Guests]

Tutaj jest zdjęcie Tomasbyta z ATT (mam nadzieję, że się nie obrazi :D). Z tym że na wszystkich innych fotkach tych siłowników są one założone odwrotnie (czyli drugą stroną przykręcone: błotnik-maska). Zdjęcie pokazałem po to, żeby było wiadomo jak to wygląda w Astrze G ;)
Obrazek

baxter620

Astro-maniak
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2008, 19:26
Imię: Tomasz
Auto: ----
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

#4

Nieprzeczytany post autor: baxter620 »

ooooo...... dzięki Struna, wielkie ;)

Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

Tu są zdjęcia które przesłał mi sprzedawca, są pomocne przy montażu :mrgreen: który jest naprawdę banalnie prosty, ale jak nie zobaczysz to nie wiesz jak montować :P

[External Link Removed for Guests]




[External Link Removed for Guests]


Dziś przystpuje do montażu żeby przed samymi świętami zdążyć:)
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

mati83

#6

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Nikkon, te lifty nie pasują do AG!!
Kupiłem dokładnie te same u tego samego sprzedawcy. Męczyłem sie z nimi z kilka dni, dzwoniłem do gościa - on oczywiście nie wie jak to zamontować, bo on to tylko sprzedaje - i w końcu wymienił mi te lifty firmy ch*j wie jakiej na lifty INXX. Zamontowałem je w kilka minut, ale musiałem dokupić inne podkładki żeby nie powyginało śrub w błotniku, tak jak na zdjęciu od sprzedawcy.
Poczytaj sobie mój komentarz do gościa - pozytyw, mój nick Pokemon83.

Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

Mi na szczęście sprzedał lifty INXX. Na pudełku nawet napisane Astra G i instrukcja po niemiecku więc mam nadzieję że będą pasować
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

mati83

#8

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Nikkon, to z INXXami nie powinieneś mieć problemu. Tylko kup sobie 4 podkładki pod te śruby, które mocujesz w błotnikach, bo te które gość wysyła mają za duży otwór i śruba lata luźno. Montaż to naprawdę 10-15min roboty.
Jutro wieczorem dam fotki jak to wygłąda u mnie. Niestety dopiero wieczorem, bo od rano do 19 będę w pracy.
Pozdrawiam!!

tomek_07

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 01 lut 2007, 14:40
Imię: TOMASZ
Auto: 2 x Astra G Kombi
Silnik: Z16XE / Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa BEMOWO
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tomek_07 »

Ja mam takie właśnie INXX zamontowane u siebie. Ale tak jak już było wspomniane , konieczna jest zmiana podkładek pod śruby w błotniki. Ja założyłem dwa razy grubsze i o wiele większe niż te co były w pudełku i to z nierdzewki co by było sztywno. Na tych org. z zestawu błotniki się wyginają. Podkładki dałem na śrubę, z dwóch stron błotnika i teraz jest sztywno i nic się nie wygina :)
Na tej 1 fotce co NIKKON wrzucił widać jak śruba z podkładką weszła w błotnik i jest krzywa.

Jak kupujecie u tego sprzedawcy, to zwracajcie uwagę czy są wszystkie części. U mnie brakowało 2 zawleczek , a torebka z nimi była otwarta. Koleś próbował mi wmówić , że to ja je zgubiłem, a ich po prostu nie było. Zresztą sam pisze w aukcji, że przed wysyłką sprawdza towar, więc rozpakował i nie włożył lub zgubił.

mati83

#10

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

tomek_07 pisze:U mnie brakowało 2 zawleczek
U mnie przy tych pierwszych liftach, ch*j wie jakiej firmy brakowało jednej zawleczki i nie byłem pewien czy to mi gdzies wypadła czy jej po prostu nie było... Teraz juz wiem na bank, że jej tam nie było. W INXXach było wszystko z wyjatkiem wspomnianych podkładek. W komplecie są tez inne nie potrzebne mniejsze podkładki i chyba 2 śrubki z wejściem na imbus w główce - nie mam pojęcia po co, bo tego się nie używa przy montażu.
Ogólnie siłowniki bardzo fajnie się spisują, poza jedną wadą... Szybko zaczyna je łapać ruda...
tomek_07, co zrobiłeś z tymi poduszkami pod maską? Zdjąłeś czy zostawiłeś, bo ja zostawiłem i teraz tak sie odkształciły od siłowników, że są juz tylko do wywalenia...

ODPOWIEDZ