Skóra ekologiczna

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Skóra ekologiczna

#1

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

Mam pytanie. Otoz co sadzicie o skorze ekologicznej? W Konstantynowie obok mojej misciny facet za 1100zl zaklada skore na fotele, kanape i boczki... Napewno prawdziwej nie zaloze sobie nigdy, gdyz jestem wegetarianinem i uwazam ze w takich celach zwierzeta sa zabijane bezsensownie... Nosze glany (niestety skorzane, ale dostalem je i napewno w przyplywie funduszy kupie sobie nowe, ze skory ekologicznej). Ale co sadzicie wlasnie o skorze ekologicznej?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

melanrz pisze:Napewno prawdziwej nie zaloze sobie nigdy, gdyz jestem wegetarianinem i uwazam ze w takich celach zwierzeta sa zabijane bezsensownie...
Wydaje mi się, że skóra "ekologiczna" to po prostu mielona skóra zwierzęca natryskiwana na tkaninę, dzięki czemu jest tańsza w produkcji (i mniej zwierząt się zużywa).
Napewno nie może się równać pod żadnym względem z normalną skórą. Ale też wygląda nieźle i jest dużo tańsza a to bardzo ważne. Mam z ekoskóry mieszki i myślę obkleić słupki i być może boczki.
Ps. Ekologia to dział biologii zajmujący się przystosowaniem organizmów żywych do różnych środowisk. Opiera się na teorii ewolucji i ma znacznie więcej wspólnego z genetyką niż ochroną środowiska, z którą bywa często utożsamiany. Pewnie dlatego, że ekolodzy pierwsi zaczeli zajmować się ochroną środowiska. Napewno nie ma żadnej skóry czy papieru "ekologicznego". To po prostu komercja, chwyt reklamowy. Pojecie ekologii jest obecnie skrzywione, tak jak kiedyś zrobiono z astrologią, czy alchemią, które obecnie kojarzą się raczej z zabobonami niż nauką...
Ps2. Heh, sam zostałbym wegetarianinem, niestety natura wyposarzyła mnie w kły i pociąg do mięsa :D

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

Pociag do miesa wpoili Ci rodzice:) Uklad zebny czlowieka odpowiada bardziej zwierzetom roslinozernym niz miesozernym. Mieso w gruncie rzeczy nie jest takie zdrowe jak sie wszystkim wydaje. A co do ekoskory, to ogladalem program o tym jak sie ja wytwarza i nie uzywano tam skory zwierzat. Skaj wykonywany byl ze sztucznych rzeczy.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Po prostu pewien krawiec mówił mi że do produkcji ekoskóry używają fragmentów skóry pozostałych po wyrobach skórzanych jako odpady. Co do mięsa to jest konieczne gdyż rośliny nie zawierają wszystkich niezbędnych składników. I są zdecydowanie bardziej toksyczne niż mięso. Zresztą nic nie jest zdrowe. W każdym razie zabijanie zwierząt dla sportu lub rozrywki powinno być surowo karane.

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

ekoskóra faktycznie jest tańsza i sam nawet chciałem u siebie całe wnętrze w ekoskórze zrobić, ale powoli zastanawiam się, czy nie lepiej siedzenia i boczki zrobić w welurze
[External Link Removed for Guests]

shaqal

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 05 lut 2008, 20:41
Imię: Łukasz
Auto: xxx
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: shaqal »

Poprawiacie mi humor od rana z tą ekologią :lol:

Co do tematu, w większości nowych aut nie ma juz prawdziwej skóry, a jeśli jest to tylko w miejscach gdzie najbardziej narażona jest na zużycie. Dlatego rozpiętość ceny za skórzaną tapicerkę w nowej e-klasie zaczyna sie od niecałych 3000zł do kilkunastu tysięcy złotych. Obecnie w nowych oplach jest w 100% skóra ekologiczna, jednak jest ona dość dobrej jakości więc nie ma narzekać.

Z takich ciekawostek to specjalnie dla BMW/Bentleya wysoko w górach hodowane są Merinosy (owce), bez zagród, bez owadów, żeby skóra była nieskazitelna. Z Merinosów otrzymujemy piękną białą skórę, kosztującą ponad 20 tysięcy w wersji Individual, genialna sprawa.

Jeśli w/w tapicer zna sie na rzeczy to można w to wejść, ale lepiej wcześniej zobaczyć w jakims aucie efekty jego pracy.

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

widzialem w bumie znajomego to bardzo ladnie mu zrobil

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: mates »

jeśli nie masz klimy i podgrzewanych siedzeń to co najwyżej zdecydował bym sie na pół skórę, czyli oparcie i siedzisko jakiś dobry jakościowo materiał a "kubły" siedziska i oparcia w ta ekoskóre wrzuciłbym
pozdrawiam ;)
Opel jest bogiem, Astra nałogiem, tuning zabawą 2.0 podstawą :mrgreen:

ODPOWIEDZ