ASTRA G ZMIANA GRILLA

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

ASTRA G ZMIANA GRILLA

#1

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Zamówiłem już grill JOM-u do asterki, nie przypatrywałem się jeszcze mocowaniom atrapy grilla oplowskiego, ale wstępnie chciałem zapytać, może orientujecie się czy czeka mnie duzo roboty przy demontażu oplowskiego grilla ? na stronie gdzie kupywalem grill pisano, że tunigowy grill po demontażu starego, wystarczy tylko wpiąć na zatrzaski i cymuś.

LUKI.

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2007, 20:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WD
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: LUKI. »

odkręcasz z tego co pamiętam 6 śrubek i bez najmniejszego problemu wyciągasz gril (są tam jeszcze chyba dwa takie zatrzaski, ale bez problemu wyciągasz grilka), następnie nowy wstawiasz w miejsce starego i wkręcasz wykręcone śrubki,

oczywiście musisz mieć otwartą maskę heh :)
astra h parking only

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

dzięki wielkie :) no wlasnie a tylko jeszcze jedno. bo jak zamawiałem w necie go, to pisało że zamiennik grilla czyli ten JOM, wystarczy wsadzic tylko na zaczepy bez żadnych śrubek, takie coś wystarczy ? nie wypadnie albo nie odskoczy przy jeździe po dziurach ?

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Wiele osób ma u siebie JOM'a i jeszcze nie słyszałem żeby coś komuś wypadło.
[External Link Removed for Guests]

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Pawka87 pisze:dzięki wielkie :) no wlasnie a tylko jeszcze jedno. bo jak zamawiałem w necie go, to pisało że zamiennik grilla czyli ten JOM, wystarczy wsadzic tylko na zaczepy bez żadnych śrubek, takie coś wystarczy ? nie wypadnie albo nie odskoczy przy jeździe po dziurach ?
Zmienialem u siebie na JOM wlasnie. Odkrecilem stary i tymi samymi wkretami przykrecilem nowy. Na oryginalnym grillu powinna byc taka tasma z gory naklejona na szczytach, wiec naklej ta tasme na nowy, co by z maski nie odpryskiwal lakier przy jej zamykaniu.
Zafira Z18XER

LUKI.

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2007, 20:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WD
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: LUKI. »

Pawka87,

dasz radę, najpierw stary odkręcasz, później nowy przykręcasz :)

będzie kozak :)
astra h parking only

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Witaj LUKI.S3 i Kondzio, no słuchajcie zamówiłem Grill JOM-u , te brewki i czekam na angel eyes. Grill i brewki zamówiłem z allegro w środę lub czwartek, nie pamiętam już, więc myślę, że po świętach zaraz powinno dojść, na lampki muszę troche poczekać bo kupuję ze sklepu i muszą ściągnąc je z niemiec.

Taka ciekawostka, zauważyłem, że dosłownie na dniach spadła cena grilli firmy JOM, oglądałem taki Grill JOM którego zdjęcie jest jak leży na podłożu usypanym z kamyczków, jak przeglądaliście grille to napewno pamiętacie aukcje, i jeszcze niespełna tydzień temu koszotwał 130 zł, a teraz już 89zł, w moim przypadku jakoś mi sie przyfarciło bo znalazłem identyczny tak isam Grill JOM od "super sprzedawcy" w cenie 70 zł, więc odrazu bez większego zastanowienia zamówiłem. Kusił mnie ten grill steimnetz ale pomyślałem sobie, ża jako biedny student :P zrobie głupotę dając za sam grill 250 zł, myślę, że ten JOm tez będzie ładnie wyglądał, tak jak u chłopaków powyżej którzy takie mają:) jak tylko przyjdą części to zamieszcze zdjęcia pomodyfikacjach :)


PS: dziękuje Rostex i Manieq za rady

[ Dodano: 2008-03-23, 17:53 ]
Zmienialem u siebie na JOM wlasnie. Odkrecilem stary i tymi samymi wkretami przykrecilem nowy. Na oryginalnym grillu powinna byc taka tasma z gory naklejona na szczytach, wiec naklej ta tasme na nowy, co by z maski nie odpryskiwal lakier przy jej zamykaniu.[/quote]

A słuchaj, tą taśme poprsotu przekleiłeś na nowy Grill na starym kleju sie trzymało, czy smarowałeś jakimś klejem na nowo ? jeśli tak to jakim ?

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Ktos tam napisał, nie pamietam już kto że niby brewki kojarzą się z wiejskim tunigiem, ale powiem Ci, że ja nie jestem tego zdania, jeśli kupi się dobrej firmy i dobrej jakości brewki, odpowiednio zamontuje to wcale nie ujmuje autu, wręcz przeciwnie działa na plus, i bynajmniej mi się wydaje, że brewki też ładnie pasują do angel eyes, dają smaczku jak dobra przyprawa :D

[ Dodano: 2008-03-23, 18:34 ]
A na jakie lampy się decydujesz ?

ODPOWIEDZ