1,7 TDS co moża zrobić ??? WIĘCEJ MOCY

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

1,7 TDS co moża zrobić ??? WIĘCEJ MOCY

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Witam mam do was pytanko... co mozna zrobic z astra 1,7 TDS oprócz podkręcania turbiny żeby miala chociaż troszeczke wiecej mocy... :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to nie mogłeś się podpiąć do tego tematu z podkręcaniem turbiny? :|


jak nie kręcić turbiny to rozkręcić go na pompie wtryskowej. będzie bardziej kopcił na czarno ale moc wzrośnie. Ropy dobrej zalać, filtry powymieniać, wybebeszyć autko :D założyć lżejsze alusy

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Dzieki JOszi a co znaczy rozkrecic go na pompie wtryskowej ??? bo ja jestem zielony :o

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

zwiększ dawke paliwa na pompie wraz z wzrostem cisnienia doładowania żadnego kopcenia nie będzie bo czarne kopcenie to objaw za dużej dawki paliwa a jak doładujesz powietrza to będzie czyściutko. najlepiej było by sie zaopatrzyć w boost controlera i wskaźnik doładowania żeby miećciąłą kontrole

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

napisz mi tylko gdzie to moge zrobić i czy to nie bedzie grozne dla silnika a bede Ci bardzo wdzieczny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

kurde a w oplu pompa wtryskowa to jest mechaniczna czy elektroniczna z mapą wtrysku w pompie?? bo jeszcze w oplu niewidziałem pomp

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w oplu w dieslu mechaniczna ale tylko w astrze f, w g jest już komputer.

kyjo ale on chciał bez podkręcania turbiny ;)

Damiano poniżej zamieszczam Ci instrukcję podkręcenia silnika 1.5 isuzu z corsy ale to jest prawie identyczny silnik co 1.7 i wszystko jest tam tak samo oprócz kolektora dolotowego ( sprawdzałem na moim autku)
[External Link Removed for Guests]
z tym że tam jest opisane żeby rozbierać pompę wtryskową ;) Ty tego nie rób ;) po prostu znajdź wg tego opisu tą śrubkę na pompie wtryskowej i nią pokręć ;) potem wystarczy tylko wyregulować obroty i po sprawie ;) tyle że bez podkręcenia turbiny będzie lekko przykopcał

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

ale co mu da podkręcenie pompy bez powiertza????.. NIC!!
zwiękrzy dawke to paliwo nie bedzie dopalane i będzie kopcił jak smok żeby była moc potzreba powietrza żeby zrobić mieszanke jeśli tego nie chce robić to nie ma sie za co brac za kręcenie autka

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ale mówisz tak bo tak uważasz czy próbowałeś? bo ja mam isuzu i takie podkręcenie na próbę mam już za sobą i odczułem niezły wzrost mocy. co prawda trochę kopcił ale pisałem o tym że będzie kopcił. U mnie zanim podkręciłem ciężko było żeby puścił czarny dymek, weź pod uwagę że jest jeszcze jakiś zapas powietrza. Im więcej rozkręcałem tym był mocniejszy choć bardziej kopcił na czarno

Nie można się spodziewać po tym jakiś większych cudów ale jest lepsza dynamika

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

niemiałem jeszcze osobiście okazji kręcićdieselka bo ja mam na elektronicznej pompie w dodatki na starytm kompie w audi więc odpada bo i tak nic nie narobie..
Ale dużo wiem o kręceniu diesli i wiem że diesle to samochody stworzone do rasowania więc wiem co pisze :)
Wiem że jak podkręcisz pompe do mocy przybędzie ale to kopcenie jest brakiem wystarczjającej ilości powietrza spróbuj zwiekszyć mu ciśnienie a zobaczysz jaka rakieta będzie z klekotka :P

Moje zdanie jest jedno : Kęcenie samej pompy nie przynosi oczekiwanego skutku a tubbo wystarczy jak zwiększysz ciśnienie o ok 0,2 bara i bedzie różnica

ODPOWIEDZ