Głośna sprężarka od klimy

Gość

Głośna sprężarka od klimy

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Co to może być? Mianowicie, kiedy klima jest wyłączona sprężarka wydaje z siebie dźwięki w rodzaju metalicznego tarcia.
Po włączeniu klimy, chodzi cichutko, klima działa oczywiście.
Po wyłączeniu odgłos pojawia się ponownie.
Dzis pracowała normalnie (cicho), włączyłem klimę podczas jazdy i po wyłączeniu znów zaczęło brzęczeć.
Macie jakieś pomysły czego są to objawy? Mam nadzieję, że sprężarka sie nie kończy :|

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

sprzęgło klimy... rób to kolego jak najszybciej, dopóki Ci klima nie stanie... ja to zlekceważyłem, jeździłem prawie rok i teraz muszę sprężarkę wymienić...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Orientujesz się może, ile taka naprawa może kosztować? I czy trzeba po takim zabiegu nabijać klime?

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

z tego co mi wiadomo to trzeba nabić klimę po tym. co do kosztów to różne słyszałem... począwszy od 200zł do 1100zł... są warsztaty które za ok 1000zł zregenerują sprężarkę i dadzą pół roku gwarancji na to, ja jednak wolałem kupić drugą sprężarkę... kupowałem od kolegi więc sprawdzona no i całkiem niedrogo (500zł w stosunku do ~4500zł za nową w ASO)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ej Michaello84 a nie wiesz może czy to samo jak klima wydaje mechaniczne dźwięki ale na odwrót jak u Suchi? Tzn na włączonej klimie słychać taki metaliczny świst zwiększający się po dodaniu gazu, na wyłączonej klimie tego nie słychać.

czy to możliwe żeby poszło sprzęgło przy 64tyś? :/

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ja w swojej klimie miałem tak że czasem metaliczny dźwięk był przy włączonej, a czasem przy wyłączonej... wjechać na kanał albo podnośnik, uruchomić auto i osłuchać...

a sprzęgło jak ktoś nieumiejętniej korzysta, albo materiały kiepskie to może i przy 50000km paść...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kurde to co prawda nie w moim autku tylko w mojej mamy ale trzeba się tym zainteresować :/ materiały powinny być dobre bo te 60pare tysięcy zrobione od nowości, chyba że opel lipne materiały używa :/
a co miałeś na myśli mówiąc o nieumiejętnym korzystaniu? ja zawsze myślałem że po prostu włącza się klime i tyle :D

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

kurna... późno było :P myślałem o sprzęgle nie w klimie tylko tym pod lewą nogą :P hehe

a klime to się włącza i już... ale trzeba pamiętać o tym, że klima nie powinna stać nieużywana dłużej niż 2 tygodnie. Więc jeśli jest mróz to warto pojechać do kogoś do garażu gdzie jest temperatura na plusie, niech się auto zagrzeje, uruchomić klimę i niech pochodzi kilka-kilkanaście minut i będzie ok. w warszawie mam o tyle dobrze, że centrum handlowe Blue City ma podziemny parking w którym jest ok +10 +15 stopni w zimie więc zawsze tam jeżdżę :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

heh tak myślałem że się pomyliłeś :D ale i tak dzięki za informacje. Rozumiem że do aso udać się z tym problemem to nieporozumienie? Trzeba będzie znaleźć jakiegoś speca od klimatyzacji :D jeszcze raz dzięki :D

choć trochę dla mnie dziwne żeby sprzęgiełko poszło po takim czasie :/

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ja mam speca od klimy w warszawie :) ale to chyba nie po drodze :P

PS. Będziesz w Koronowie? ja tak :D no i potem zapraszam do Borek z ATT :)

sorcia za OT :D

ODPOWIEDZ