Głośna sprężarka od klimy

TomC

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: TomC »

Czy ktoś zna dobry serwis ( godny polecenia) z okolic Katowice Chorzów Siemianowice?
[External Link Removed for Guests]
Moje Autko: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Eldar

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sławoborze
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Eldar »

Witam wszystkich!

Chciał bym podłączyć się pod temat ponieważ nie chciałbym zakładać nowego.
Otóż mam taki problem, przy naciśnięciu przyciska „klima” nic się nie dzieje. Pojechałem sprawdzić czy mam gaz w układzie i był, ale nie wystarczająco żeby załączyć sprężarkę. Układ jest szczelny klima rok temu była nabita i chodziła, facet powiedział że to prawdopodobnie wentyli zaworów wysokiego i niskiego ciśnienia i że trzeba ich wymienić ale on na stanie u siebie ich nie ma. Astrerka jak w opisie
I teraz pytanie: jaki są tę wentyli? Jaki to jest typ i może ktoś zapoda jakieś zdjęcie.
Bo nie chciał bym na razie tego wykręcać ale jeżeli nie dostanę info o tych wentylach to chyba ich wykręcę.
A jeszcze jedno jak dzwoniłem do autoryzowanej stacji BOSCH to facet mi powiedział że te wentyli kosztują 25PLN/szt + robocizna za wymianę :shock: .
101 wściekłych niemieckich koników

Usunięty użytkownik 5195

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

To od razu mogę podpowiedzieć, że jak będziesz chciał wymieniać te wentylki sam, to ta resztka gazu, którą masz w układzie ucieknie w powietrze, a tak jak zajedziesz do jakiegoś mechanika to najpierw spuszczą Twoją resztę gazu i później (o ile będą w porządku) odliczą Ci to przy cenie (nie musieli przecież napełniać na full).
A swoją drogą ciekwane skąd ten mechanik wiedział na 100%, że to wentylki od klimy... Ja bym proponował nabić klimę z barwnikiem, a za powiedzmy tydzień jechać z powrotem tam, gdzie nabijałeś i wszystko widzą jak na dłoni, którędy gaz ucieka. A może to wentylki, a może to czujnik ciśnienia, a może to, a może tamto.... Ja takiego czegoś nie lubię.

Awatar użytkownika
Eldar

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sławoborze
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Eldar »

Dzięki za odpowiedż
Chyba masz rację i tak chyba zrobię, napelnie z barwnikiem jeżeli da się to zrobić a póżniej sprawdzę. Zaznaczę że klima była sprawdzana próżniowo rok temu i nic się nie działo. A może czynnik ten rozszczelnił układ? Nie wiem. Jednym słowem do roboty, zobaczę co będzie dalej dzialało ;)
101 wściekłych niemieckich koników

Usunięty użytkownik 5195

#25

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Eldar pisze:klima była sprawdzana próżniowo rok temu
Takie sprawdzanie pokazuje tylko czy są duże nieszczelności w układzie, ale na pewno nie pokaże Ci czy i gdzie są te małe.
Eldar pisze: A może czynnik ten rozszczelnił układ?
Raczej nie. Czynnik jest uzupełniany w układzie razem z specjalnym olejem, który zarazem sparuje, jak i uszczelnia układ.

ODPOWIEDZ