Coś czarnego leci z tłumika

Gość

Coś czarnego leci z tłumika

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Po odpaleniu auta na ziemi zostaje czarna plama, nie jest to olej gdyż mi go w ogóle nie ubywa w zbiorniku.
Mam jeszcze jedno pytanko: co to może być kiedy odpalę i wciskam sprzęgło auto gaśnie, robiłam tak kilka razy i ciagle tak samo, jak juz odpalę, jadę kiedy trzeba się zatrzymać na światłach sytuacje się powtarzają. moi mechanicy rozkładaja ręce.
Co mam robić :?:

[ Dodano: 2008-04-06, 14:59 ]
Dodam jeszcze,że to coś czarnego wygląda jak sadza. Teraz jak odpaliłam po całej nocy nie ma śladu :shock:

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

NIuniuś, ta czarna maź, albo płyn może powstawać w ten sposób, że woda się skrapla w tłumikach przez noc, albo, gdy jest zimno i później jest wydmuchiwana przez spaliny.
A z tym sprzęgłem to się dzieje jak wciśniesz na postoju też ?? Bo jeśli gaśnie przy wciskaniu na postoju to sprzęgło jest strzelone, a jeśli podczas jazdy to winna jest całkiem inna rzecz. Tak więc, jeśli Ci gaśnie podczas jazdy, gdy na przykład dojeżdżasz do świateł i wciskasz sprzęgło to należy ściągnąć gumę ze kierownicy powietrza zza grilla i inaczej ją ułożyć (każdy kto ma gaz wie o co chodzi). Jeśli na przykład dzieje się to dopiero przy jednoczesnym wciśnięciu hamulca i sprzęgła to oprócz wyżej wymienionej gumy może być servo uszkodzone (wspomaganie hamulca). W razie pytań pisz na PW.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

ODPOWIEDZ