astra F 1,6 8v. 92 r

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

astra F 1,6 8v. 92 r

#1

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Witam,kupiłem 2 dni temu astrę z silnikiem jak w tytule tematu.
Szukałem na forum i nie mogę znależć gdzie jest gniazdo diagnostyczne w astrze?
W vectrze A jest pod maską a w astrze?

Podczas jazdy zapala się żółta kontrolka,nie mryga tylko się świeci przez jakiś czas i gaśnie,czasami zapali się i po 5 min. jazdy gaśnie.
Dzieje się tak na gazie,na benzynie wcale nie pali,domyślam się że nie działa pompka paliwa(w skrzynce bezpieczników brakuje kilku ale wszystkie urządzenia działają.Gdzie jest w tym modelu pompka paliwa?

Czy ktoś może mi przesłać książkę:sam naprawiam opel astra 1,6 8v na maila?
robert.techbud@wp.pl

Auto było jeżdżone na półsyntetyku wcześniej,przebieg 239 tys.km(raczej nie prawdziwy),zmieniłem olej na mineralny(już chyba czas). Co o tym sądzicie?

Ogólnie dziwna instalacja gazowa(chodzi mi o przełącznik benz-gaz): na 0 pali na gazie,na 2 też a na 1 włącza się ssanie gazu przy rozruchu.To czy przy działającym układzie paliwowym na 1(przycisk gazu) powinna chodzić na benzynie?
Instalacja gazu to:
reduktor gazu-BRC
zawór gazowy-LOVATO
wielozawór-TOMASETTO

Marcin77

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Marcin77 »

U mnie w Astrze 1.8 8v z 92 r. gniazdo diagnostyczne jest koło bezpieczników pod kierownicą po lewej stronie i u ciebie tak samo jest. Jak wiesz sam możesz ustalić usterkę podpinając do dwóch pinów w gnieździe kawałek kabelka i możesz odczytać kod błędu na migającej lampce a następnie odnaleźć co to za kod usterki.

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Witam ponownie.Zczytałem kody błędów:
44-sonda lambda,uboga mieszanka
45-sonda lambda,bogata mieszanka.

Czy w związku z tym oznacza to ,,padniętą,, sonde i trzeba ją wymienić czy dlatego pokazało te błędy iż nie chodzi wogóle na benzynie?
Proszę o odpowiedż i z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich oplowiczów.

PS. Kubica dziś 3,mamy co świętować

Marcin77

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marcin77 »

A dzieje ci się to na benzynie, czy tylko na gazie? U mnie np tylko na gazie wywala błąd 44 i to tylko w tedy jak włączę dmuchawe- jest jakiś spadek napięcia do emulatora z gazu sondy lamba, z tym ,żę na benzynie nie chodzi idealnie, niby napięcia na sadzie są ok-przy pracy na benzynie, ale podejrzewam , ze trzeba ją wymienić bo jest wiekowa. Możesz sonde wymienić, ale nie gwarantuje ci, ze to ustąpi - raczej , komputer od gazu źle emuluję sonde lambe (oszukuje- główny komputer))

[ Dodano: 2008-04-07, 22:18 ]
Acha nie przeczytałem,że wogóle nie jeździsz na benzynie- stawiam na emulator, ale trzeba by go jeszcze sprawdzić na benzynie- dla pewności.

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Sprubuję najpierw uruchomić na benzynie ale w vectrze nie wyskakuje mi błąd sondy ani na benie ani na gazie.Więc moze to faktycznie wina emulatora lub jego brak(nie znam się na tym i nie wiem jak on wygląda nawet) bo sonda jakby padła to wzroosło by spalanie chyba? A pali mi chyba normalnie na 25 litrach gazu wczoraj z przyczepką z towarem(800 kg) zrobiłem 300km to chyba norma(cykl mieszany).

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Ja też miałem ten sam problem z lampką engine przy instalacji bez elektroniki sterujacej mieszanka gazu, a jak dodalem ten problem znikl. Tak jak mi powiedziano w warsztacie ze sterownik elektroniczny steruje mieszanka tak aby nie byla zbyt bogata ani tez zbyt uboga. Mozliwe ze nie masz sterownika elektronicznego.
Pozdrawiam

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Dzięki,podjadę do gazownika niech sprawdzi.

ODPOWIEDZ