tylne zagłówki - jak się dostać do gniazda

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

tylne zagłówki - jak się dostać do gniazda

#1

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

Jak w temacie

Jak się dostać do gniazda w fotelach tylnych gdzie wchodzą zagłówki, chyba że można z zewnątrz w jakiś sposób je dokręcić, gdyż wygląda na to że są luźne.


A drugie, może banalne, duży jest problem aby zdemontować przednie fotele i je wyciągnąć??

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

co do zagłówka to najlepiej odchylić tylną tapicerkę i zajrzeć do środka a jeśli chodzi o fotel to jest on przykręcony czterema śrubami 2 z przodu i 2 z tyłu i nie powinien stwarzać żadnych problemów.

mam nadzieję że to ci pomoże

[External Link Removed for Guests]
SAAB, born from jets, killed by assholes

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wojt »

nie chcę już tworzyć nowego tematu

hmm kupiłem Astrę F 1995 rocznik, pierwsza rejestracja (w Niemczech) w październiku 1995, a w Polsce pierwsza w maju 2006 roku. Nie posiada ona zagłówków tylnych i teraz się zastanawiam jak wygląda sytuacja prawna:

Czy muszę mieć te zagłówki? Czy pasażerowie z tyłu muszą zapinać pasy przy braku zagłówków? Bo gdzieś coś kiedyś słyszałem, że nie... No i czy opłaca się robić zagłówki z tyłu?
LPG [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

wojt pisze:Czy pasażerowie z tyłu muszą zapinać pasy przy braku zagłówków?
A czy są tam zamontowane pasy? Jeśli tak to muszą do czegoś służyć, brak zagłówków nie ma tu nic wspólnego.
wojt pisze:No i czy opłaca się robić zagłówki z tyłu?
To już zależy od Ciebie. Chronią kręgosłup podczas uderzenia w tył i wg mnie poprawiają wygląd ale też zmniejszają trochę widoczność do tyłu.
SAAB, born from jets, killed by assholes

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wojt »

Nie no pasy są, ale gdzieś mnie takie słuchy doszły, że niby nie powinno się ich zapinać kiedy nie ma zagłówków.. a i coś takiego było, że po którymś tam roku samochody powinny być wyposażone w zagłówki, coś mi świta ten 1995 rok, ale fabrycznie w nim ich już nie było..
LPG [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Zagłówki są obowiązkowe od w autach wyprodukowanych od 1996 roku, dowiedziałem się o tym na stacji diagnostycznej gdy rejestrowałem moją obecną astrę (rocznik 1995), w której akurat miałem wyciągnięte zagłówki tylne. Diagnosta powiedział że gdyby auto było z '96 roku to już bez zagłówków by nie przeszło. Co do pasów to trzeba je zapinać na wszystkich miejscach które ów pasy posiadają, nawet jeśli nie ma tam zagłówków.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wojt »

a możecie mi powiedzieć, ile mniej więcej może kosztować zamontowanie tylnych zagłówków? przypominam, że nie było ich nigdy w mojej Astrze ;P

Niemiec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Allenstein
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Niemiec »

wojt pisze:a możecie mi powiedzieć, ile mniej więcej może kosztować zamontowanie tylnych zagłówków? przypominam, że nie było ich nigdy w mojej Astrze ;P
ja dzisiaj wlasnie zamontowalem zaglowki w swoim kombiaku i kosztowalo mnie to 60pln za nowe zaglowki z tulejami (allegro) i 50pln za blachy oparcia z mocowaniami do tulejek, bo w mojej kanapie ich nie bylo. calosc zajela okolo godzinki, bo przekladalem uchwyty na stara blache, bo ta nowa nie miala uchwytu do tego plastiku co blokuje sie na siedzisku jak skladasz fotele. dokladna instrukcje masz tutaj: [External Link Removed for Guests]
Opel Astra Caravan Club X16XEL 2*AIRBAG AC NIVO

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

i ja sie dołacze:) powiedzcie mi czy Astra F 93 rok ma te Gniazda juz zrobione w tylnich fotelach zrobone ?:> bo w astrze mojej siostry wystarczylo naciąć dziury w tylnich fotelach wsadzic te plastikowe szpilki i tak sie zastanawiam czy w ojej tez sa takie "prowadnice"
Z gory dziekuje za pomoc :)
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Niemiec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Allenstein
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Niemiec »

Solexx, pewnie zalezy od egzemplarza, bo w mojej z 95 nie bylo. Zdejmij wykladzine z oparcia i zobacz, zajmuje to 5 minut.
Opel Astra Caravan Club X16XEL 2*AIRBAG AC NIVO

ODPOWIEDZ