temperatura w 1.7 TDIsuzu

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

temperatura w 1.7 TDIsuzu

#1

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Podczas jazdy wskazówka od temp. silnika pokazuje mi pomiędzy 90 a niebieskim polem idealnie pośrodku, mniej więcej ile to jest stopni?? Może tak zostać czy silnik powinien miec przynajmniej te 90st??
Nie ma jak Astra....It's My Life

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Twoje wskazanie to jakieś 70stopni. Trochę mało. Powinno być 90-92

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Mi sie wydawało, że 70 to jest jak sie kończy niebieskie pole i ze mam koło 80, tylko ze kazałem mechanikowi wymienić termostat i wymienił i jest tak jak było, wymieniłem sobie czujnik dla pewności i jest to samo. Pokazuje dobrze bo przy 100 sie wiatrak załącza.
Nie ma jak Astra....It's My Life

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

czym wy się przejmujecie :D w VW wogóle nie ma takiej skali i jest dobrze :D tam są 2 literki C i H i wskazówka zazwyczaj jest pośrodku :D

U mnie w isuzu temperatura skacze jak głupia ;) jak jeżdżę spokojnie to mam właśnie tak samo pomiędzy niebieskim a 90 ale jak już wciśnie troche pedał to zaraz podskakuje pod 90 (ale to normalne olej i turbina w isuzu są chłodzone dodatkowo cieczą ;) )

jest jeszcze jedna opcja ;) opel wypuścił w astrach źle wyskalowane liczniki i teraz nie pamiętam dokładnie jak to było ale były 2 rodzaje: do 100stopni i do 110stopni i nie pamiętam który ale jeden z tych zakresów był źle wyskalowany i jak było na liczniku 80stopni to faktycznie powinno być 90 ;) może to to?

U Was też się długo nagrzewa silnik przy spokojnej jeżdzie czy tylko ja mam termostat do wymiany?
berek00 pisze:tylko ze kazałem mechanikowi wymienić termostat i wymienił i jest tak jak było
u znajomego w astrze wymieniali termostat 3 razy bo 2 nowe ze sklepu okazały się wadliwe ;) dopiero za 3 razem udało się na dobry trafić więc z tym to bywa różnie ;)

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

U mnie w DTL trzyma 90 trasa a miasto do 95 z tym ze miałem zmienianą chłodnicę na Nissensa

A Isuzu silniki są dużo "chłodniejsze" od DTL bo gadałem z chłopakiem co ma Isuzu powiedział ze mu trzyma poniżej 90....

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

U mnie termostat trzyma dobrze bo dopiero jak wskazówka wskaże tak pośrodku niebieskiego pola a 90 (no troszke wyżej jak środek) to dopiero sie węże i chłodnica robia ciepłe a tak zimne cały czas. Jak jade spokojnie tzn tak do 2000 obrotów to po przejechaniu 4 km mam temperature że termostat puści, a jak go ciągne do 3000 to 2 km i pełna temp. Ale chyba zostawie jak jest, bo skoro pokazuje wyżej niebieskiego pola tzn że temp jest ok. Ale za odp dzięki. Pozdrawiam.
Nie ma jak Astra....It's My Life

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

u mnie cały czas kapke poniżej 95st, niezależnie od położenia prawej stopy .
ale chłodnice mam nową

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

u mnie podbnie jak u Ciebie JOszi temp skacze jak nie wiem co... alt nie trzeba wymieniać termostatu... skoki temp sa normalne u mnie jak jak stoje w korku dłuzej to podchodzi pod 98% potem wyjade z niego przejade kilkaset metrów i juz mam ok 90 tak samo przy wyprzedzaniu "redukcja z 5 na 3 i zaraz potem na 4" i juz widze ze temp mi sie lekko podnosi...

Lukassuss

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 wrz 2007, 19:33
Imię: Łukasz
Auto: Astra G Kombi
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Lukassuss »

E to widzę że nie ma się czym martwić...

Mój Isuzu ma też skoki - jak jade w korku to mam ponad 90 a jak potem zacznę jechać ciut szybciej to zaraz spada do jakichś 80.
I rozgrzewa się wolno - muszę przejechać z zimnego ładny kawałek żeby zaczął sie nagrzewac ponad niebieskie pole.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Mój Isuzu ma też skoki - jak jade w korku to mam ponad 90 a jak potem zacznę jechać ciut szybciej to zaraz spada do jakichś 80.
I rozgrzewa się wolno - muszę przejechać z zimnego ładny kawałek żeby zaczął sie nagrzewac ponad niebieskie pole.
mam idealnie tak samo

jedyne co zauważyłem to jak włożę przed chłodnicę karton to o wiele szybciej się nagrzewa :D

ODPOWIEDZ