dusi mi sie silnik

Awatar użytkownika
gorcio

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2007, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Kontakt:

dusi mi sie silnik

#1

Nieprzeczytany post autor: gorcio »

witam. pomozcie. ostatnio cos jest nie tak z moim 1.6sz. w pewnym zakresie obrotow jakbym nie mial mocy. dusi mi sie silnik. odn czego to moze byc?? pomozcie.dzieje sie tak zarowno na gazie jak i na benzynie. zglupialem calkiem i nie wiem co robic :cry:

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: regemen »

Może przepływomierz się zacina.Wymieniałeś filtr powietrza,świece,przewody?
Katalizator masz jeszcze sprawny?

Awatar użytkownika
gorcio

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2007, 21:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Swietokrzyskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gorcio »

filtry , swiece , przewody wymienione byly okolo 2000 temu. katalizator jest calutki - sprawdzielm

Awatar użytkownika
krzyspolan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2007, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: krzyspolan »

Witam,

Mam podobny problem z tym, że dawniej tylko miałem taki problem na benzynie a teraz jest tak też na gazie. Problem raz jest a raz go nie ma jakby coś padało raz na jakiś czas.

U mnie jest tak: odpalam silnik i na zimnym są kangurki. Potem na ciepłym jakby problem ustaje ale dalej jest. Muszę dawać więcej gazu żeby pojechać a jak już jadę to około 2000 obr/min jakby auto dostawało zaduchy i muli strasznie. Powyżej 3,5 tys obr/min idzie jak burza.

Podejrzewam lewe powietrze i dlatego kupiłem uszczelki przepustnicy i niedługo będę wymieniał. Pozostałe elemety dolotu powietrza OK.
Ogólnie nie mam żadnych błędów. Czujniki są sprawne.

Spalanie wzrosło mi znacznie bo teraz spala 9-10 litrów gazu a benzyny też koło 10. Kiedyś gazu palił mi 8 gazu i 6,5 beni.

Jak uszczelki nie pomogą to może sterownik trzeba wymienić? Czytałem gdzieś o takim przypadku że koleś wymienił i było git tylko że to kosztowne.

Wszystkie elementy typu filtry, świece czy kable WN OK.

Denerwujący problem bo nie można normalnie przyśpieszać i więcej pali.

Pozdrawiam i proszę o pomysły.

Krzysztof

ODPOWIEDZ