Wymiana oleju w silniku 1,6 16v ecotec

Gość

Wymiana oleju w silniku 1,6 16v ecotec

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witajcie mam pytanie bo swoja astre kupilem od kolegi ktory nią jeździł dwa lata. i teraz on jezdzil dwa lata ale nie wymienial oleju bo mowil ze tam jest longlajf GM i jak kupowalem od niego to mi powiedzial ze w silniku jest kartka i tam jest napisane wszystko co i jak i teraz patrze ze wymiana oleju byla przy przebiegu 182 000 km 11 czerwca 2005 a ja teraz mam 229 000 km wienc sie skaplem ze minelo okolo 50 000 km od wymiany oleju i teraz mam 2 kwestie. jedna to taka ze czy by juz mysmy na pewno musieli wymienic olej jak minelo 50 000 bo moj kolega mowi ze przy 50 000 km na pewno trzeba wymienic i to razem z filtrem koniecznie i czy t prawda bo nie wiem cyz mam zmienic ten olej czy nie bo byl wymieniany prawie 3 lata temu w niemczech mi sie wydaje ze mozna juz wymienic bo mogl sie postarzec itp a drugi pytanie to take czy jaki olej wlac do silnika bo jest wpisane GMmotoroel 10W40 a kolega wlasnie spuszcza z golfa olej na ktorym zrobil 2000 km bo mu penkla miskai teraz go spuszcza i mi mowil ze to jest castrol magnatec 10w40 i mam pytanie czy to musi byc taka sama firma gmotorol czy moze byc castrol oba są 10w40 bo pomyslalem ze jak on chce mi spuscic do wiadra ten olej za darmo i ma tylko 2000km to w sam raz na moją wymiane 3 pytanie to czy filtr oleju mozna kupic uzywany czy trzeba nowy i jezeli mozna uzywany to czy ktos z was ma zalatwic jakis filtr oleju w dobrym stanie do astry 95' 1,6 16v? z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam uprzejmie wszystkich kolegow z AKP!!!

edit: treść tematu i postu // JunioR
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2008, 23:57 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

No nieźle, 50k km na jednym oleju :shock: Pytanie trochę przypominające ludwika :P
Zastanawiam się jak podejść do tego pytania, a napisze Ci co uważam :)

Generalnie masz fajnych kolegów :lol:
Dobra dość :k

W takim samochodzie, z takim przebiegiem olej powinno się wymieniać co 10 000 - 12 000 tyś km, lub przynajmniej raz w roku. Jeżeli olej nie był wymieniany od 50k km, tak jak mówi kolego to teraz masz teraz nie olej ale smołę, a silnikowi nie wyszło to raczej na dobre.
Weź kup olej taki jaki miałeś, czyli GM 10w-40 i nowy filtr oleju, majątku to nie kosztuje, a wcale byś dużo nie zaoszczędził, jeżeli później wyskoczą Ci jakieś problem z silnikiem przez olej.
[External Link Removed for Guests]

Po pierwsze powinno się wlewać taki sam olej jaki się miał przed wymianą.
Po drugie, filtr oleju to obowiązkowa rzecz jaką trzeba wymienić, kosztuje około 15-20zł, a używanego i tak pewnie nigdzie nie znajdziesz.

Pozdrawiam :)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ok dzienki rozumiem ze filtra nie mozna wstawic ani uzywanego ani wyczyscic tez nie? w takim razie ile kosztuje filtr nowy? no i czy moge wlac castrola uzywanego tego magnateca 10w40? bo mi na stacji paliw muwil typu ze jak jest 10w40 to mozna wlac obojentnie jakiego 10w40 a z koleji moj kumpel muwi ze musi byc dokladnie taki sam a mi wlasnie zalezy zeby jak jest teraz okazja ze kolega spuszcza olej wlac go do mnie bo mowi ze akurat w sam raz ma dla mnie 4 litry bo tyle sie ostalo w tym golfie 1,9tdi

czy 4 litry oleju wystarczom dla astry 1,6 v16? kolega mowi ze ten olej nie zdązyl sie jeszcze nawet czarny zrobic wiec jest praktycznie jak nowy dlateg bym go wzial od niego pozdro AKP

ps jakby ktos mial na sprzedaz uzywany olej GM Motoroel SAE10W40 okolo 4 litry albo chociaz 3 wtedy zostawie litr starego to prosze o kontakt na PW najlepiej jakby dorzucil jeszcze filtr ale zeby nie byl bardzo brudny pozdrawiam serdecznie AKP

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

antyfan, Twój post wygląda trochę jak żarcik ....
1. Jak Cię był stać na samochód jak teraz nie masz na filtr oleju za 10 zł i olej za 50 zł?
2. Jak kolega ma Diesla to jaki olej wlał Magnatec czy Magnatec Diesel?
3. Skąd wiesz co bedzie w tym oleju z diesla kolegi...?
4. Za co dokupisz 1 litr oleju Castrol Magnatec 10W40 na dolewkę.. kosztuje ok 35 zł...?
5. Chcesz zostawić litr starego oleju po 50.000 przebiegu i zmieszać z nowym ??? :mrgreen:

PS: każdy mechanik ma pewnie używany olej, ale pewnie Ci nie sprzeda...
[External Link Removed for Guests]

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ok chyba bede musial kupic ten nowy gm 10w40 i kupie rowniez od razu nowy filtr oleju. jakiej firmy filtr oleju polecacie? pozdrawiam AKP Uber Alles

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

antyfan, zobacz na allegro, ten olej z filtrem i wysyłką kosztuje 66 zł, jak przelejesz na konto to 62 zł
[External Link Removed for Guests]

albo sam olej
[External Link Removed for Guests]

Tylko dopytaj się o ten filtr, ale powinien to być ten.
Ja w sklepie za filtr płaciłem 8 zł firma Mann symbol W712/22, ale producent jest bez znaczenia.
[External Link Removed for Guests]

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

gosc sobie jaja robi a Wy sie rozwodzicie nad odpowiedziami :)

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

mX17DTL, pewnie racja.. ale będzie dla innych
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ