Lejący wtrysk?

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lejący wtrysk?

#1

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Mam taki problem (Astra C14NZ - 1995r): W czasie jazdy wszystko jest OK, czasami przy zmianie biegów obroty silnika są podwyższone i rwie mi auto (tak jakbym zmieniał biegi z wciśniętym gazem), podobnie jest kiedy stoję pod górę i ruszam na samym sprzęgle (po tym ruszeniu obroty silnika są dużo wyższe). Tak samo mam czasami jak zatrzymam się na światłach (obroty na poziomie 2tys obr/min), postoję kilka sekund i wszystko wraca do normy. Co ciekawe muszę się zatrzymać, bo jak się toczy to nie chcą spaść.
Sprawdziłem już prawdopodobnie wszystkie możliwe opcje (wszystko za pomocą miernika i instrukcji ze strony [External Link Removed for Guests])
Według moich testów wszystko wygląda OK.
Jedynie co mnie zaniepokoiło to:
- zdjąłem obudowę nad wtryskiem i odpaliłem silnik - na wolnych obrotach (na nagrzanym motorze) nie widzę żadnego strumienia paliwa, ale po ściankach gardziela spływają krople paliwa, a na przepustnicy osiada
na jakiś milimetr warstwa benzyny.
Zmieniłem już oringi na wtryskiwaczu, ale to nie jest przyczyną.

Może ktoś z Was miał już styczność z podobną sytuacją?
Czy to wtryskiwacz leje :?:
Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Masz EGR?
Zaślep go.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Nie mam zaworu EGR.
Przy tym przeglądzie wymieniałem silnik krokowy, w czasie testów nie było poprawy, ale wczoraj i dzisiaj nim jeździłem i jakby wszystko wróciło do normy. Bywało tak wcześniej, więc jeszcze pojeżdżę to się dowiem czy wszystko działa jak trzeba.
Zastanawiam się jednak nad tym wtryskiwaczem, bo od pewnego czasu pali mi o jakieś 1,5l benzyny więcej :(


EDIT 05.04.2007:

Po kilku dniach dochodzę do wniosku, że była to wina silniczka krokowego.
Ale co z tym wtryskiem :?:

DODANO 07.05.2007:

Jednak to nie silniczek, nadal mi wariuje :evil:

ODPOWIEDZ