Ksenony ??

Rafal

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Ksenony ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Rafal »

Witam !! mam pytanko czy ktos wie jak wyglada sprawa ksenonow do astry ale chodzi mi bardziej o takie lepsze nie o same zarowki ktore kiepsko swieca oslepijac innych !! Czy moze ktos robil w swojej astrze jakie koszta mnie wiecej ?? ................

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

koszta różne. do seryjnych lamp się nie da bo będziesz oślepiał chyba że spolerujesz szkło na gładko i wstawisz soczewkę.

Osobiście proponuję wstawić jakieś lampy soczewkowe np sonar albo lepiej FK bo one mają homologację na ksenon. Do tego kupijesz zestaw przetwornic np na allegro i podłaczasz ;)

lampki sonar 550zł a gotowy zestaw xenon 250zł najtańszy (+ ewentualnie elektryk)

tylko przydało by się jeszcze samopoziomowanie i spryskiwacze lamp. bez spryskiwaczy mogą się przyczepić na przeglądzie (uniwersalne spryskiwacze to koszt ok 150zł)

[ Dodano: 2008-04-16, 18:13 ]
możesz też pójść po całości i kupić np lampy sonar z wbudowanym xenonem i samopoziomowaniem ;) 2 lata temu to kosztowało ok 1800zł teraz juś pewnie staniało ;)

na wyposażeniu tych lampek był czujnik na tylną belkę, wbudowane przetwornice, silniczki do sterowania wysokością świecenia i w zestawie były też żarówki ;) tylko założyć, podłączyć i jeździć ;) + spryskiwacze

Rafal

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Rafal »

Dzieki bardzo !! czyli jednak droga zabawa:P ale za to super efekt nie tylko wygladu ale rowniez poprawia jazde w nocy ..... pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

powiem tylko że na ścisłość można kupić zestaw ksenon na żarówki h4 i wstawic w zwykłe lampy ale to będzie oślepiało innych

ODPOWIEDZ