Wyjęcie szyby ( Asia 3 drzwi )

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Wyjęcie szyby ( Asia 3 drzwi )

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Jak sie wyjmuje tylnią szybę boczną w Asi trzydrzwiowej??? Co sie dało to poodkręcałem a ta główna tapicerka na ktorej jest ten "podłokietnik" i schowek nie chce wyjsc jest jakiś zaczep ja środku???? nie chce go urwac... to raz dwa jak zdjąć pasy ze środkowego słupka....???? ogladałem słupek 10 minut i nie wiem....

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

było już to na forum...
Damiano pisze:jest jakiś zaczep ja środku???
są zaczepy - po prostu musisz mocno szarpnąć (fakt, jest ryzyko, ze możesz urwać, ale niestety TTTM)
[External Link Removed for Guests]

Mariusz.b86

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 28 gru 2007, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mariusz.b86 »

Żeby wyjąć ten podłokietnik musisz odkręcić plastik na którym jest przymocowany pręt słóżący do przesówania przedniego pasa
Czyli tak pokolei:
Odkręcasz wszystkie śróby podłokietnika
Odkręcasz sróbe mocującą ten pręt a przy okazji i pas [klucz chyba 21]
Podłokietnik jest jescze mocowany obrucz śrób jeszcze na zatczaski [ jak odkręciłeś wszystkie śróby {upewnij sie} tczeba z wyczuciem szarpnąc ]
tylko wyjmuj podłokietnik jak oparcie nie jest złożony bo inaczej nie wyjdzie 8)

[ Dodano: 2008-04-16, 20:48 ]
no a szybe to już prosto
!BYŁA!Astra F Hatchback 2/3D 1.4 #[C14NZ]#

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

okej jutro sie za to biore... a i jeszcze jedno zauważyłem że szyba jest przykręcona na takich dziwnych śrubkach... je sie normalnie odkręca? jak odkrece i te dwie śrubki z boku w słupku co dalej? uderzyć z szybe? jest jakas izolacja albo silicon? chodzi mi o to zebym czegoś ze nie zerwał zeby sie potem nie lało....

Jak temacik juz był to sorka... przejrzałem te 56 stron ale nie znalazłem pewnie mi sie juz w oczach mieniło...

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Odkręć te niby nakrętki plastikowe- chyba klucz 9 i 2 na wkrętak w słupku. Poproś kogoś o pomoc żeby szybę trzymał z zewnątrz a ty od środka ostrożnie wypychaj szybe bo jest na uszczelce jakiejś gumowo silikonowej a trzyma do blachy pewnie przez starość bo tak było w moim przypadku :mrgreen: zacznij pchać od narożnika i się odklei tylko nie przesadzaj potem żeby szyba się nie odkształciła za bardzo i nie pękła ;) Życzę powodzenia :mrgreen: i melduj jak poszło 8)

ODPOWIEDZ