astra umarła! help!

Gość

astra umarła! help!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

historia wygląda tak:
jadąc rano do pracy auto dławiło się, zamulało i nie chciało jechać wydając przy tym ciche bulgotanie z okolic silnika (przyczyną chyba była przepalona uszczelka lub coś bo już od jakiegoś czasu bulgotała) i przy niskich obrotach auto dławiło sie nie chciało jechac:/ problem rozwiązywałem następująco: sprzęgło, wysokie obroty i jazda. jakoś pomagało. do czasu:/ wracając z pracy po takim zabiegu coś pier*****o pod samochodem wydech zaczął stukać o podwozie (przez chwile) wiec zjechałem na pobocze. w trakcie tego wywaliło mi wszystkie kontrolki i auto umarlo:/ chciałem odpalić i nic. zaglądam pod auto czy wydech sie nie urwał i wszystko ok. odpalam i udało sie:) auto pochodziło 20sek i samo zgasło:( najgorsze jest to ze po lewej stronie silnika jest plastikowa pokrywa mocowana na 4 lub 6 śrub (tam jest chyba pompa wodna, termostat...coś w tym stylu) która teraz odstaje (wypadła z zaczepów) i pasek o nią trze a nie da jej sie wsadzić z powrotem bo te zaczepy popekaly:/ dzwoniłem do kolesia i po objawach sugerował przepływomierz ale może wy macie jakieś inne zdanie na ten temat?? pomóżcie. Pozdrawiam

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

kolego bulgotanie tzn typowe przelewanie wody (jak by strumień) jest oznaką małej ilości, albo braku płynu chłodzącego... i .... być może przegrzałeś silnik... albo termostat sie tak przegrzał ze go rozje..bało... tak mi sie wydaje... nie jest mechanikiem ale zawsze to jakaś "diagnoza" :| patrzyłes czy masz wogole płyn chłodzący???

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

bulgotanie z wydechu ze tak powiem 'popierdywanie' spalin:) płyn wymieniałem mam wszystko w porządku:) oprócz działajacego auta:/ o przegrzaniu raczej nie ma mowy bo pokazywałoby to chyba na liczniku:>

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

kurde nie wiem patrzyłeś czy korek od oleju nie jest biały ??? jedz do mechanika jakiegos dobrego chodziaz po porade...

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

Damiano pisze:kurde nie wiem patrzyłeś czy korek od oleju nie jest biały ??? jedz do mechanika jakiegos dobrego chodziaz po porade...
:roll: witam ja ma podobny problem z płynacym strumieniem ale narazie jeszcze nic nie walnelo jakiego płynu morzna dolac do chlodnicy ? czy wody mozna? ja jestem lajbik w tych sprawach
uli

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: destylator »

robert1114 pisze:akiego płynu morzna dolac do chlodnicy ? czy wody mozna?
teraz praktycznie każdy jest mieszalny... najlepiej zobacz jaki masz kolor i idź do sklepu i kup taki sam :D wody można dolać ale na zime trzeba wymienić na płyn. 5 litrów płynu koszyje okolo 25-30 zł więc nie jest to taki duży koszt
TTi 880 + SIRIO ML 145

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

destylator pisze:
robert1114 pisze:akiego płynu morzna dolac do chlodnicy ? czy wody mozna?
teraz praktycznie każdy jest mieszalny... najlepiej zobacz jaki masz kolor i idź do sklepu i kup taki sam :D wody można dolać ale na zime trzeba wymienić na płyn. 5 litrów płynu koszyje okolo 25-30 zł więc nie jest to taki duży koszt
OK A GDZIE JEST KOREK DO SPUSTU PLYNU CHLODNICZEGO LUB JAK GO SPUSCIC BO NIE UMIEM GO ZNALESC DZIEKI??? :mrgreen:
uli

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

po lewej stronie silnika jest plastikowa pokrywa mocowana na 4 lub 6 śrub (tam jest chyba pompa wodna, termostat...coś w tym stylu) która teraz odstaje (wypadła z zaczepów) i pasek o nią trze a nie da jej sie wsadzić z powrotem bo te zaczepy popekaly:/

kolego, ty nie kombinuj z dolewaniem płynu tylko rozbierz tą obudowę i zobacz co tam się porobiło

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: destylator »

robert1114 pisze:OK A GDZIE JEST KOREK DO SPUSTU PLYNU CHLODNICZEGO LUB JAK GO SPUSCIC BO NIE UMIEM GO ZNALESC DZIEKI??? :mrgreen:
W astrze nie ma korka do spustu płynu... ja odkręcałem wąż co wchodzi od dołu do chłodnicy i wszystko miładnie zleciało :D
TTi 880 + SIRIO ML 145

Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Badi »

Kolego w moim silniku (X14NZ) pod tą obudową oprócz pompy wody znajduje się też rozrząd. Zobacz czy z tym coś ci się nie stało. Inaczej możesz mieć poważny kłopot.
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

ODPOWIEDZ