problem z chłodzeniem silnika

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

a mozna to zmienic zeby wlaczal sie np. przy 95 moze jakiegos wirusa albo trojana mu wgrac hehe :lol:
[External Link Removed for Guests]

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Myśle, że można taki czujnik założyć, ale czy to ma sens? Dzisiaj zostawiłem autko na wolnych obrotach na 15 minut i z 90st poszła mi temp. na 95st. Czyli jeszcze 15 min do 100st żeby sie wiatrak załączył. Chyba jest ok.
Nie ma jak Astra....It's My Life

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

u mnie wentylator sie załącza przy 97 stopniach już pare razy sprawdzałem te 105 stopni to troche dużo sprawdz jeszcze termostat

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Cobrettii, jak Ci tyle ubylo to pewnie wyrzucił i w takim razie coś jest nie tak termostat jak jest przyciety i sie nie otwiera to moze wyrzucac plyn koszt nowego okolo30 zl ale wyciagnij go i poprostu sprawdz w zagotowanej wodzie ja tego przycisku nie mam ale wiem ze robia takie dla pewnosci a tak wogole to mysle ze na lato mozesz sprobowac wogole termostat wyciagnac

Awatar użytkownika
rabe

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czerwonak/Żnin
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: rabe »

u mnie wystąpił podobny problem.. właściwie to skończyło się na wymianie czujnika (jak ktoś już tu wcześniej wspomniał) czujnika podłączenia wentylatora....

jak mechanik "dociskał wtyczkę" (gdy temp. silnika przekroczyła 100 st. C) to wentyl się załączał, a gdy ją puścił to wentyl się wyłączał - coś nie stykało... może zobacz jeszcze to (z kosztem wymiany dałem jakies 70 zł)...

teraz jest OK

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, termostrat ma 2 miesiace, wyec tu nie ma noic do gadania. wyjecie tyermostatu to przeginka dla dizla ;). Jeszcze ten czujnik dam do sprawdzenia...
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Cobrettii, co Ty gadasz termostat w dtl jest tak prosto wyjać że szkoda gadac a mam takie pytanko jak u Ciebie jest z paleniem kopci tez na biało i nie rowno chodzi czy jak?

[ Dodano: 2008-04-24, 09:33 ]
Cobrettii, Sorki wiem o co Ci chodzi no być może masz racje to spróbuj ten czujnik sprawdzić

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, No dobrze ze złapałes z tym, mi chodziło ze nie warto go wyjmowac a nie roboty tyle ( dla niewtajemniczonych )

A co do kwestii odpalania to jak postoi ( nie wazne czy rano czy nie ) to dymka szarego puści, czasem sporawego Dodatkowo na poczatku też nierówno daje... Cos dziwnie wogóle tak niby już ciepło a pali nie naj lepiej, juz w zimie ładniej odpalał... Ale u mnie to akumulator jest padaczka, wiec jeszcze troche na niego zwalam winy.

Rozrusznik, altek, wtryski, pompa wszystko zrobione. wezme ze sobą środek do czyszczenia wtrysków i zaleje w weekend. przy okazji zatankuje na BP i w tedy zobaczymy jaka bedzie sytuacja.
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Powie Ci że ja tankuje na BP co jakiś czas wlewam STP do czyszczenia wtrysków i dalej tak samo już sam nie wiem co z tym zrobic

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, Dzisiaj lałem na BP i zapomiałem preparatu :( akurat 80 km od domu sie skapłem ze go nie mam... kolejne tankowanie jakoś na początku maja... w tedfy zobaczymy ( obym pamiętał )
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ