problem z chłodzeniem silnika

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

quote="Mamanek"]obczail bym jeszcze temat termostatu... Jedna z wazniejszych czesci w chlodzeniu silnika[/quote]
siemka.. podobny problem mialem roku temu(juz streszczam co sie stalo)
wracajac sobie z cudownego dnia spedzonego z dziewczyna nad woda temp wskazywala mi 100stopni probowalem wszystkiego cieply nawiew w wewnatrz pojazdu nie pomogl jakos zajechalem do domu ale temp byla ciagle 100stopni na drugi dzien bylem z moim asterixem u fachmena i okazalo sie ze to TERMOSTAT I POMPA WODY--NIESTETY remoncik jak nic..
wymianie uleglo wszystko praktycznie pompa wody, termostat, glowica, uszczelki itp...
szarpnelo mnie to po mojej kieszeni 1,5tys i silnik jak nowy ale jezdzilem do jesieni na wodzie pozniej wymienilem wode na plyn i jest do dzis ok ps CZASAMI UZUPEŁNIAM (dolewam ok 100-200ml) plynu do zbiorniczka na plyn do chlodnicy CZY TO NORMALNE ze trzeba dolewac plynu raz na jakis czas???
franas89 sprawdz moj przypadek moze u ciebie pojawil sie podobny problem z termostatem i pompa wody pozdrawiam i czekam na dalszy rozwoj tematu :o
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

asterixs, Teoretycznie płynu nie powinno ubywać, Ale wystarczy minimalna jakaś nieszczelnosć, albo staniesz w korku, temp skoczy do 100 stopni i przez korek może troche uciec. Jeżeli nie pojawia sie nic w oleju ( chodzi o mazie jak przy walniętej uszczelce ) To raczej jakaś mikronieszczelność. A też co jaki czas to dolewasz ?? I zwróć uwage na korki. Ja tak mam ze jak mi do 100 skoczy temp to troche płynu mi wywala.
[External Link Removed for Guests]

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

A też co jaki czas to dolewasz ?
dzieki dolewam raz na dwa miechy moze zadziej.. na korku nic nie ma tylko olei zadnych mazi lub temu podobne...
a we wtorek prowadze do fachmenna auto bo szykuje sie poprawa tylnich zawiaeow sprezyny i amorki PS JAKIE WSTAWIC DO ASI 92r HATBACK MOZE OD KOMBI LUB SEDANKA????
chce zeby mi stal rowno a nie siedzial na tyle, noi jak jade to dobija ma tyl i CIERPIA MOJE OPONY mam rozmiar 185/60 14'

[ Dodano: 2008-04-27, 13:07 ]
chdzi mi jakie wstawic SPREZYNY do mojej asterki moze od sedana lub kombi??? prosze o rade
czy powidziec fachmennowi by wstawial mi STANDARD od hatbeca czy inne ale nie jakies markowe bo nie mam kasy!!!
moze od kombi zeby byl troche sztywniejszy i tak szybko sie nie uginal
POMOCY KOLEDZY BO JESTEM ZIELONY W TYM TEMACIE a na forum pisza o markowych sprezynach i o obnizeniu auta itp
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, Powiem Ci że zatankowałem 20 litrów na BP, bez tego dodatku, przetyrałem asterke kilka razy do 4 tyś, pojechałęm 140 chwile, znowu tyrka i pali ładniej, nawet dymka nie puszcza...
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Widocznie była zamulona troche jazdą po mieście

[ Dodano: 2008-04-30, 17:49 ]
Cobrettii, a powiedz mi jak zalejesz 20 litrów to mniej więcej ile kilometrów zrobisz?
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

asterixs, generalnie nawet jak silnik lapie temp nie powinno ubywac plynu... Chociaz jakas mala nieszczelnosc jak to Cobrettii napisal moze byc...

Jesli bedzie Ci ubywac jak bedziesz mial ukjlad szczelny, to moze uciekac wtedy przez uszczelke pod glowica i co ciekawe nie dostajac sie do oleju, ja tak mialem np....

Pozdrawiam
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, zależy tak ostatnio na 20 litrach zrobiłęm 370 km ( tak na łoko :shock: ) ale na mieście tylko jakieś 70 km, reszta po trasie, a tak jak po mieście daje to spalanie mi do 7litrów podchodzi, ale jeźdze dość agresywnie, i też mija mi koło 5 km zanim silnik mi zacznie sie nagrzewac, bo mam taką trase ze wylatuje i na 4 jade ( a calą trasa 7,5 km ), a jak wyjeżdzam tak ze 2-3 to po 1-2 km już mam temperaturke.

[ Dodano: 2008-04-30, 18:40 ]
asterixs, A sprawdż ją przy temp 100 stopni, mi sie chyba korek rozwalił, bo sie gotuje jak cholera w zbiorniczku, a na zegarze tylko 100 stopni... Mo zę za lekko dokręcalem... nie wiem jutro popatrze na spocie.
[External Link Removed for Guests]

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

A może masz płyn wymieszany z woda i ci gotuje przy 100.
Nie ma jak Astra....It's My Life

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

berek00, jeżdze na tym cały czas ( całą zime ) więcproblemów być nie powinno, nawet jak była by woda z płynem wymieszana to tempo wrzenia powinna sie podnieść. Ale dodatkowo ciośnienie w zbiorniczku ma wpływ na to a u mnie z tym zbiorniczkiem kiepsko ( a w sumie z korkem )
[External Link Removed for Guests]

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Masz racje, korek reguluje ciśnienie, spróbuj pożyczyć od kogoś kto ma Astre i spróbuj.
Nie ma jak Astra....It's My Life

ODPOWIEDZ