problem z chłodzeniem silnika

dzozef1987

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 11:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostrów kalisz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dzozef1987 »

Sprawdź czy temp gdy będzie już wysoka spadnie po spięciu na krótko wentylatora bo jeśli tak to termostat otwiera obieg i jest ok ;) , a jak wiadomo w 1,4 i 1,6 sama wymiana termostatu to więcej grzebania niż wymiany rozrządu :/

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

a u was tez dziala wentylator tylko z kluczykami w stacyjce i przekreconymi czyli po stacyjce. szukam miejsca na parkingu temperatura max wentylator wlacza sie fajnie chodzi ale znajduje mmiejsce gasze silnik wentylator sie wylacza tez u was w benzynie tez tak ??
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
pool-64

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: NDM
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: pool-64 »

Silnik oprócz wentylatora chłodzony jest jeszcze powietrzem opływającym go w czasie jazdy, po zatrzymaniu powietrze go nie chłodzi stąd czesto sie zdarza (i to we wszystkich samochodach), że temperatura silnika po wyłączeniu wzrasta. Dlatego w ok. 30 sekund po wyłaczeniu silnika włacza się wentylator. Jest to prawidłowe.

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

no dobra ale po wylaczeniu silnika w astrze jest odcinane zasilanie wentylatora i to juz sprawdzilem gdy stacyjka nie jest przekrecona wentylator nie ruszy !!!!!!!!!!!!!
[External Link Removed for Guests]

budrys

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: budrys »

Franas89, jesty to wtyczka od wentylatora przez ktra zalacza sie gdy temperatura wzrasta do okolo 100stopni
mialem ten sam problem u siebie i tez byla ta wtyczka wypieta gdy ja podlaczylem wentylator normalnie zaczął pracowac wiec wystarczy tylko podlaczyc wtyczke i powinno byc wporzadku
TTI 770 + PRESIDENT ALABAMA
5 dB 145CM

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007, Mam do Ciebie takie pytanko, a jak mocno musiała przekroczyć ta temperatura 100 stopni aby sie wentylator załączył ? i czy miałeś ubytki płynu chłodzącego po takim dłóższym korku?
[External Link Removed for Guests]

P3P!K

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 wrz 2007, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: P3P!K »

ubtkow plynu nie zauwazam wentylator mi sie wlacza przy ok 105 stopni gdzy jest stacyjka przekrecona lub auto na chodzi a gdzie jest ten kabel co mam podlaczyc ?? jak mozesz wyslij fote
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Cobrettii do 105 nawet podchodzi jak masz plyn to tak szybko nie zagotuje wentylator sie zalacza i spadek do 90 termostat mam dobry i czujnik tez ubytku duzego nie mam zawsze cos tam odparuje takze przytrzymaj go do tej temperatury a radzilbym swoja droga dorobic wlaczanie wentylatora na przycisk dla pewnosci poprostu i przy 95 sam se zalaczysz

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Góral 2007 pisze:do 105 nawet podchodzi
To by wyjasnilo czemu pod nadarzynem choć mi 100 przekroczyło to wentylator sie nie załaczył.
Góral 2007 pisze:ubytku duzego nie mam zawsze cos tam odparuje
W piątek jak stalęm wkorku podeszło pod 100 stopni i tak moze z 5 minut dochodziło, to koło litra mi ubyło, ale wcześniej żadnych ubytków...
radzilbym swoja droga dorobic wlaczanie wentylatora na przycisk dla pewnosci poprostu
Widze ze patenty po skodzie mnie prześladuja ;). Montowałeś już u siebie taki ? bo dość szybko musze nad nim pomyśleć. Będe atakował stolice i sie obawiam o silniczek, a dizelki na temperature są czule...
[External Link Removed for Guests]

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Dieslowi nie przeszkadza wysoka temperatura, ale Opel troszke przesadził z tym ze wentylator sie włącza przy około 100st, powinno byc jak w VW 90st i ani rusz!
Nie ma jak Astra....It's My Life

ODPOWIEDZ