Zapach benzyny w samochodzie

mitring

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 01 mar 2008, 9:41
Imię: Piotr
Auto: Mitsubishi Carisma 1.9TD, Astra G
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Zapach benzyny w samochodzie

#1

Nieprzeczytany post autor: mitring »

Witam miłośników ;)

mam dość dziwny problem, wcześniej tego nie zauważyłem ale jak zostawię asterkę np. na parkingu na noc i rano wsiadam aby pojechać do pracy czuję benzynę. Nie jest to mocny zapach ale czuć.

W czym może leżeć problem. Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc :(

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mitring, ogólnie to jakaś nieszczelnośc w układzie paliwowym. obejrzyj silnik, czy tam nie ma gdzieś wycieku bezyny. Dobrze też było by sprawdzić korek od baku z czujnikiem poziomu paliwa. Znajduje sie on po stronie kierowcy pod kanapą. Może jeszcze gdzieś na przewodzie przy baku masz jakąs dziurke i paruje.
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Popatrz tam gdzie pisze Cobrettii, ja miałem podobnie tylko w Favoritce i okazało się że nieszczelny był jeden z gumowych wężyków paliwowych w komorze silnika. Musisz niestety obwąchać auto i posprawdzać wszedzie tam gdzie idzie paliwo. To troszke zmudna robota bo zapach tak jak w moim przypadku był wszędzie i cieżko było zlokalizować szkodnika. Powodzenia. :)
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

A może mały wyciek jest na łączeniu pompy paliwa z wężykiem gumowym. Podnieś tylne siedzenia, zobaczysz z prawej strony plastikowe kółko. Podnieś je i tam jest właśnie pompa paliwa i gumowy wężyk o który mi chodzi :) Sprawdzenie zajmie ci około 1-2 minut.
GG: 9891042

ODPOWIEDZ