Stukanie w silniku astra F

Gość

Stukanie w silniku astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam asterke F z 93 roku 1,6 zagazowana.Wczesniej gdy mialem ok 185 tys km gdy silnik byl zimny drgal i stukal tak jakbym mial Diesla pod maska.Po rozgrzaniu silnika halas ten mija i wszystko wraca do normy.Czytalem wiele urtykulow i wiekszosc osob twierdzial ze to popychacze,ze chydrallika siada.Przy przebiegu 205 tys km postanowilem to naprawic.Co prawda czuc ze lepiej chodzi ale problem halasu i stukow przy zimnym silniku pozostaje.Kasy troche wydalem myslalem ze to pomoze a tu nic.Doradz cie co zrobic z tym fantem czy moze taka praca jest normalna silnikow 8v.Pozdrawiam

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Nie
wersus83 pisze:chydrallika
a Hydraulika :mrgreen:

I do sedna...jak stuka to raczej beda te popychacze ;) U mnie to istna orkiestra, gdy silnik jest zimny...ale jak juz sie napelnia olejem( a ten sie rozgrzeje) to nie jest juz tak zle ;)
A jaki olej zalewasz?
Ja sie tym bym tak bardzo nie przejmowal ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

wersus83 pisze:problem halasu i stukow przy zimnym silniku pozostaje.
nie zapominaj, że olej dochodzi po chwili, on nie krąży 24h bez względu na to czy silnik jest włączony czy nie. A do tego dochodzi chwilka nagrzewania się...

bez obawów

Awatar użytkownika
BARTAS998

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2008, 18:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: BARTAS998 »

i od razu mala rada zeby nie palowac jak zimny :!:

kolodeus

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 25 kwie 2008, 22:51
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wilczyce-Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kolodeus »

Mam ten sam problem. Jak uruchomie zimny silnik klekocze jak diesel :/ jak sie rozgrzeje tez cichutko stuka na wolnych obrotach. czasem regularnie czasem ma wyraznie przerwy i sobie postukuje. Jak wymieniłem olej ( Castrol mineralny ) jest troszke ciszej ale nadal jest to irytujące. Mysle ze to jeden z popychaczy i zastanawiam sie nad wymianą. Wydaje mi sie ze trzeba by zdemontowac wałek i sciągnąc do tego głowice a wiec planowanie, uszczelka ... koszty.
Moze ktoś juz zwalczał ten problem i ma jakies uwagi ??

Pozdrawiam

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

To tykają zacięte samoregulacje zaworów. Olej się nie może do środka do nich dostać i ich nabić dlatego tak tyka. Jak tylko na zimnym chwilę tyka to jest wszystko OK bo one musza się napompować olejem, ale jak tyka cały czase to one sa do wymiany. Ale jak komuś to nie przeszkadza to można na takich jeździć nic się nie będzie działo złego silnikowi.

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

a duzy jest problem z wymianą sameregulacji? co tam sie wymienia? i moze kros wie jaki koszt przyblizony??:>
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Trzeba zdjąć wałki rozrządu (lub wałek jak masz jeden). Z mienia się cały element jeden idzie na jeden zawór czyli 8 lub 16 takich sztuk z czego jedna chyba ok 60 zł kosztuje więc koszt nie jest mały.

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

o rany, to naprawde nie maly koszt 8x60 wychodzi całkiem niemało :/ zapytam przy okazji u sibie w pracy w ASO jak to sie przedstawia :) lesio822 dzieki za info
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

kolodeus

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 25 kwie 2008, 22:51
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wilczyce-Rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kolodeus »

Witam

Na allegro widziałem takie po 15 pln.
Koszty nabije jeszcze rozebranie głowicy ...
Dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem który niedawno wymeniał regulatory i u niego do kosztów doszedł jeszcze nowy wałek. Stary był "podskubany" prawdopodobnie przez ciagłe stukanie ...

ODPOWIEDZ