Trzpień pod pokrętłem zasuwania szyb - nawet odpłatnie

Gość

Trzpień pod pokrętłem zasuwania szyb - nawet odpłatnie

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.

Posiadam Astrę I sedan z 1993r. Mam wersję bez szyb elektrycznie zasuwanych (tylko na korbkę).
Mam taki problem. Dziś zamykając szybę w przednich drzwiach, coś zazgrzytało i gałka od zamykania szyby zaczęła kręcić się wokół własnej osi. Myślałem, że to tylko to pokrętło się uszkodziło, niestety jak zdjąłem je, to pokruszone były ząbki na tym trzpieniu. Nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie kupić, co wymienić. Nie wiem czy wogóle da się tylko tą część wymienić. Niestety garażu nie posiadam.

Czy byłby Ktoś życzliwy (oczywiście odpłatnie) aby mi pomóc (sprzedać ten trzpień i ewentualnie pomóc w wymianie) ?

Interesuje mnie teren Warszawy bądź okolice.
Pozdrawiam.

P.S. Mam jeszcze pytanie, czy mechanizm podnoszenia szyby w drzwiach przednich lewych będzie pasował z astry I 1997 5drzwiowej do mojej (sedan, 4 drzwiowa, 1993r.) ?

Czy nic się nie zmieniło w mocowaniach w tych modelach? Mogę kupić taki mechanizm, ale od astry z 1997 roku 5-drzwiowej. Tylko nie mam jak fizycznie tego zobaczyć/sprawdzić, gdyż zakup byłby przez aukcje.

budrys

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: budrys »

bodek, odezwij sie na gg 3663620 chyba mam taki mechanizm ale jeszcze bede musial sprawdzic czy bedzie mozliwosc przelozenia go bo to z tylnych prawych

a ogólnie to te mechanizmy sie niczym nie róznia w mocowaniach do roku 1998
potem chyba cos zminili ale 100% nie daje
TTI 770 + PRESIDENT ALABAMA
5 dB 145CM

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziekuję za szybką odpowiedź.
Tylko, że mechaniz z tylnych drzwi niestety nie pasuje do przednich. Już się rozglądałem.
Fajnie jakbyś miał taki o jaki mi chodzi. Ewentualnie pomógł w przełożeniu, jeśli bym gdzieś indziej kupił, oczywiście odpłatnie.
Nie posiadam garażu, więc nie mam jak przełożyć pod chmurką i nie mam za bardzo doświadczenia w tego typu naprawach.
Pozdrawiam.

budrys

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: budrys »

mozemy sie ustawic na sobote bede dlubal przy swojej asterce to moge zajrzec i do twojej
TTI 770 + PRESIDENT ALABAMA
5 dB 145CM

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

To byłoby super. Tylko musi dojść do mnie ten mechanizm.
Dam znać jak już dojdzie, to się może jakoś umówimy.

Dzięki.

Pozdrawiam.

budrys

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: budrys »

no i po sprawie kolega bodek podjechal wymienilismy mechanizm i dziala jak nowe :lol:
TTI 770 + PRESIDENT ALABAMA
5 dB 145CM

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziękuję bardzo koledze budrysowi. Bardzo szybko i sprawnie wymienił mechanizm. Widać, że ma "fach w rękach". Świetnie wszystko juz działa :D

ODPOWIEDZ