Coś sie tłucze z tyłu HB

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#11

Nieprzeczytany post autor: graba »

kolego ja chyba wiem co Ci stuka....to bedzie według mnie kielich od sprężyny....musisz podjechać żeby Ci go dospawali....miałem tak samo i pomogło....byłem po wymianie zawieszenia a nadal coś stukalo...okazalo sie, że to kielich od sprężyny był juz luźny i trzeba bylo go dospawać...kosztowało mnie to 30zl
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

a może sprawdź czy nie masz wyrobionego tego bolca od zamka i samego zamka. u mnie jest tak samo że tłucze na dołkach i niby klapa jest ścisło zamknięta. ja na razie owijam ten bolec izolacją i na kilka otworzeń klapy pomaga....

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Miałem kiedyś to samo. Mechanicy chcieli pół tyłu wymienić, począwszy od amortyzatorów, a skończywszy na wymianie baku na nowy.
W końcu wlazłem do kanału i zacząłem sprawdzać każdą śrubę i nakrętkę (czy nie są poluzowane). Okazało się, że miałem poluzowane śruby od amortyzatorów tylnych (te górne). Dokręciłem i problem zniknął.
Być może i u Ciebie coś się poluzowało - posprawdzaj co możesz - to najmniej kosztuje.

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

śrubki odpadają.. wszystkie są okej. Zamek nie jest wyboriony ani ten bolec... silniczek od wycieraczek nie lata...

pisałem juz to jest takie dźwięk jak by klapa była NIE domknięta !!!!!!!! bardzo bardzo podobny !!!!

Usunięty użytkownik 3235

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Obstawiam gumy na amortyzatorach

Awatar użytkownika
miecio

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2008, 14:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: L-ca
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: miecio »

A ja się przychylam do wypowiedzi kolegi pawel_j. Wsadziłem któregoś dnia siostrę do bagażnika :lol: by wysłuchała wszystkiego co stuka bo ten dźwięk mnie już dobijał. Wskazała na zamek tylnej klapy. Na ten bolec za który "łapie" zamek nałożyłem koszulkę termokurczliwą, elegancko ogrzałem by do niego przyległa i na jakiś czas pomogło.
Niestety, tylko na jakiś czas. Czy zna ktoś sposób na to aby ten problem znikł na dłużej niż tylko na jakiś czas :> ?

[ Dodano: 2008-08-26, 16:10 ]
A ja się przychylam do wypowiedzi kolegi pawel_j. Wsadziłem któregoś dnia siostrę do bagażnika :lol: by wysłuchała wszystkiego co stuka bo ten dźwięk mnie już dobijał. Wskazała na zamek tylnej klapy. Na ten bolec za który "łapie" zamek nałożyłem koszulkę termokurczliwą, elegancko ogrzałem by do niego przyległa i na jakiś czas pomogło.
Niestety, tylko na jakiś czas. Czy zna ktoś sposób na to aby ten problem znikł na dłużej niż tylko na jakiś czas :> ?

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Miecio dzięki za rade... poprzenicy pisali coś o tym ale ten bolec nie wyglądał mi na wyrobiony :> to raz a dwa jak sie zamknęło klapę i nia ruszyło to siedziała twardo z :| robiłem jak mi podpowiedziałeś... wsadziłem siostre do bagażnika i tez wskazała na miejsce w ktorym jest zamek (zamek sprawdzałem pod plastikami jest okej) owinąłem gruba czarną taśmą i cisza CISZA!!!!! w koncu po roku męczenia sie i wysłuchiwania jest cisza!!!! :mrgreen:

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

:) mialem wczesniej napisac zebys wsadzil kogos do bagaznika...
ja u siebie zaspawalem ta dziure co mi sie w bolcu zrobila ale juz znowu tlucze. czyba bede sie musial rozejrzec za drugim zamkiem i bolcem.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Czy ktorys probowal wsadzic do bagaznika brata?? Bo jakos mnie nie dziwi ze siostry na bolce wskazuja :) . Tylko bron Boze niech sie ktorys nie obraza. Nic nie mam do waszych siostr, zon, matek. :)
Pozdrawiam.

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

paweł_j u mnie o dziwo ten bolec wogole nie jest wytarty.. chyba raczej klamry od zamka sa wyrobione... ale juz jest cisza i spokoj... na szczescie...

ODPOWIEDZ