Coś sie tłucze z tyłu HB

Qrvich

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 16 cze 2008, 1:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Qrvich »

Ha! A ja mam dokładnie to samo w Kombiaku xD Od paru miesięcy się coś tłucze i tłucze! Ale sprawdze ten bolec jak mówicie że to może być jego wina.
A objawy są dokładnie takie, jak pisze Damiano :)
Czy ktorys probowal wsadzic do bagaznika brata?? Bo jakos mnie nie dziwi ze siostry na bolce wskazuja :) . Tylko bron Boze niech sie ktorys nie obraza. Nic nie mam do waszych siostr, zon, matek. :)
Pozdrawiam.
Rozwaliło mnie to xD Poległem :lol:

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Ja proponuje wsadzic teściową mniejsza szkodliwość a nawet mogłoby co poniektórej pomóc
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

Damiano, jesli ten bolec jest ok no to na pewno zamek ma luz. u mnie poprzedni wlasciciel nic temu nie zaradzil i wyszlo jak wyszlo :/ teraz do wymiany mam obydwie czesci. sprawdzales czy ci sie nie wyciera ta tasma po kilku otwarciach klapy?

gregortuning

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ELBLAG
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: gregortuning »

na rygiel klapy zawinąłem pasek blachy 0.8 i zespawałem końce ze wyszła z tego tulejka która z oporami obracała się na ryglu. jeżdze tak pół roku i nie ma zadnego stuknięcia.a jeszcze lepszy by był pasek chromoniklówki.polecam!!!!
gregor

Qrvich

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 16 cze 2008, 1:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Qrvich »

Mógłbym was poprosić o zdjęcia, jak u was wygląda ten zabezpieczony już rygiel czy tam bolec? :)

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

Damiano, kurde ja taz mam taki sam problem jutro z rana lece i obwijam ten bolec tasmą ! mam nadzieje ze tez bedzie cisza bo ten dzwiek dobija najbardziej juz mialem czasami ochote auto rozwalic :):D mam nadzieje ze to bedzie to ;P

[ Dodano: 2008-09-01, 15:08 ]
NARESZCIE !!!!!!!!!!!!! nalozylem na ten bolec koszulke termokurczliwą i CISZAAAAAA !!!!!!!!! :D:D:D ponad pol roku walczyłem z tym chałasem !:D

[ Dodano: 2008-09-01, 15:09 ]
Hałasem *
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

karola44-81 pisze:Czy ktorys probowal wsadzic do bagaznika brata?? Bo jakos mnie nie dziwi ze siostry na bolce wskazuja :)
Hahahaha. :D
Obrazek

Qrvich

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 16 cze 2008, 1:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Qrvich »

U mnie niestety co jakiś czas muszę wymieniać izolację czy inną taśmę, z racji że nierzadko otwieram/zamykam klapę i się patent zwyczajnie przeciera...
Dlatego musze pomyśleć nad innym rozwiązaniem :)

Np. w Scenicu u Taty jest ta sprawa rozwiązana dość mądrze - na każdy bolec (w drzwiach/bagazniku) założona jest taka plastikowa tuleja, więc się goły metalowy bolec nie wybija jak u nas.

A może ewentualnie macie namiary na miejsce gdzie można by kupić te bolce do drzwi i bagaznika (kombi)?

Pozdrawiam :)

papyk

#29

Nieprzeczytany post autor: papyk »

Przepraszam że odświeżam temat, ale widzę że nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu, a przynajmniej nie na dłuższą metę a jest to z tego co mi wiadomo bardzo częsty problem. Na klapie po bokach są dwa gumowe odbojniki które służą do regulacji luzu klapy! Są to gumki z gwintem i wystarczy je trochę wykręcić i w ten sposób wyregulować klapę i... cieszyć się błogą ciszą z tyłu pojazdu! Sprawdzone w 2 astrach f kombi i HB!
Pozdrawiam!

Qrvich

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 16 cze 2008, 1:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: Qrvich »

U mnie regulacja odbojników guano daje. Bo pewnie oprócz tego bolca wyrobione mam też zawiasy klapy :roll:

ODPOWIEDZ