X16SZ - ile jest czujników temperatury???

Awatar użytkownika
krzyspolan

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2007, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

X16SZ - ile jest czujników temperatury???

#1

Nieprzeczytany post autor: krzyspolan »

Witam,
Moja astra to X16SZ 1993r.

Chciałbym się dowiedzieć ile jest w moim aucie czujników temperatury (ogólnie mówiąc) silnika.

Wiem że jest jeden pod linką gazu dwuprzewodowy i on mierzy temp. cieczy chłodzącej do ECM.
Jest też jakiś czujnik jednoprzewodowy koło czujnika położenia wału ale nie wiem co to za czujnik.
Jest jeszcze pewnie czujnik temp. w chłodnicy do zegarów.
No i jest czujnik temp zewnętrznej, ale mi chodzi o temp. silnika.

Czy są jeszcze jakieś inne czujniki temp???

Proszę o wykład znawców i o ewentualne opisy tych czujników gdzie idzie informacja i po co.

Aha, mam jeszcze takie pytanko: co oznacza że wtryskiwacz leje? Jak powinien działać sprawny wtryskiwacz tzn jak to można zauważyć?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Krzysztof

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Uważam, że mówisz o silniku diesla? Jeśli tak to, że "Wtryskiwacz leje"- znaczy to że nie rozpyla mieszanki paliwowej w taki sposób jaki powinien. Po prostu podaje zbyt dużo paliwa, a widoczne jest to po tym, że silnik kopci(mocno niebiesko), zużywa więcej paliwa, niekiedy ciężej odpala

Jeśli chodzi o czujniki temp. cieczy w Twoim silniku to jeden masz tam gdzie piszesz(z tyłu silnika), a drugi wkręcony jest w kolektor ssący(patrząc od przodu samochodu będzie on z lewej strony za pokrywą zaworów, biegnie do niego jeden przewód).Ten jest właśnie od wskazania temp. silnika

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Czujnik w chłodnicy jest tylko do włączenia wiatraka. Tak jak pisał analyzer64 czujnik jedno przewodowy jest do wskazań temp do czujnika przy zegarach. Jak leje u Ciebie w jednopunkcie to bedziesz widział po zdjęciu tej pokrywy czarnej z nad wtrysku. Wtryskiwacz nie bedzie rozpylał tylko lał. Mam to samo. Jak silnik jest rozgrzany to nierówno przyśpiesza na małych obrotach.
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

ODPOWIEDZ