Obroty i prędkości na każdym z biegów - Astra 1,4 oraz 1,6

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#31

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

a może mi ktoś podać dane sprawdzone najlepiej w swojej astrze C16NZ na benzynie wskazania obrotomierza na wolnych obrotach silnika oraz pedałem wciśniętym w podłogę?
druga sprawa to:
prędkości na biegu: 2, 3, 4 na wolnych obrotach silnika.
dało by radę??

Nitka

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2007, 17:19
Imię: Filip
Auto: Scenic II
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2006
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Nitka »

Moze uwazacie to za dziwne ale ja majac 16 lat umiem wyczuc zmiane biegow. I musze przyznac ze latwo sie nauczyc. A odemnie mala porada poprostu wstawcie zegary z obrotkiem.
[center][External Link Removed for Guests][/center]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kamien pisze:Katowanie silnika??Przecież w instrukcji do Astry (przynajmniej mojej :P ) jest napisane, że IV bieg można śmiało wbijać od 50km/h, a V od 70km/h przy czym zaoszczędzimy na paliwie
katowanie w taki sposób że po miesięcu takiej jazdy silnik się zamula, po roku jeszcze bardziej

ja powiem tak - mój poprzedni samochód CC700 kupiłem od jakiegoś dziadka który tak jeździł przez 8 lat :/ powiem tylko że zaraz po zakupie jego prędkość maksymalna wynosiła 100km/h :/ (fabrycznie 125) dopiero po 3 miesiącach pałowania i jeżdżenia non stop na wysokich obrotach udało mi się te autko odmulić i potem bez problemu osiągał swoją fabryczną prędkość maksymalną :/

niektóre autka tak się zamulaja od takiej jazdy że nawet pałowanie autka nic nie pomoże i zostaje jedynie serwis :/


i właściwie najczęściej się autko zamula jak się jeździ tylko po mieście to tam zazwyczaj wrzuca się wysokie biegi przy małych prędkościach :/
dlatego przynajmniej raz na miesiąc takiej jazdy zdrowo jest autko spałować :D 8)

moja siostra zawsze mówi że jak się przejadę jej autkiem to potem ma jakby więcej mocy 8) więc coś w tym jest 8)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wencik »

b0cz3k pisze:ja majac 16 lat umiem wyczuc zmiane biegow. I musze przyznac ze latwo sie nauczyc.
a ile godzin \kilometrów przejeździłeś że tak super wyczuwasz zmiane biegów?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#35

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

bocz3k źle mnie zrozumiałeś. Ja umiem wyczuć kiedy powinienem zmienić bieg i nie o to mi chodzi.
Dziś wstawiłem zegary z obrotomierzem i chce sprawdzić czy poprawnie mi wskazuje.
dlatego zapytałem o wskazanie obrotomierza na wolnych obrotach i na wciśniętym w podłogę pedale gazu.
druga sprawa to chyba niechcący przestawiłem wskazówkę prędkościomierza i na pewno mi źle wskazuje bo jadąc na pierwszym biegu na wolnych obrotach wskazówka pokazuje 30 km

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: wencik »

a bo wskazówka powinna być mniej więcej na tym W=1111, jak wpierw wyjmiesz to na czym sie opiera wskazówka to ona opada i tam masz punkt odniesienia :) ja to dopiero po skreceniu wszystkiego zauwazylem i........... nie robi mi to ;) wiem mniej wiecej ile jade.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to ja napiszę tak :D

u mnie na V biegu przy obrotach 2500 mam ok 100km/h (jak się kiedyś pytałem to ta prędkość u innych wahała się pomiędzy 90 a 100)

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#38

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

wencik pisze:a bo wskazówka powinna być mniej więcej na tym W=1111

a tak bardziej dokładnie mógłbyś zobaczyć? czy nie chce ci się rozkręcać.
wencik pisze:ja to dopiero po skręceniu wszystkiego zauważyłem i........... nie robi mi to
wolałbym, aby wskazania były prawidłowe. Przez jakiś czas jeździłem z licznikiem co mi zawyżał prędkość o 10 km/h. Ale teraz mam trochę więcej zawyżone.
mi po wyjęciu tego ogranicznika niewiele opadła, powinna znacznie niżej opaść. ale jak nisko to nie wiem. może ktoś wie dokładnie??

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Niestety nie pomoge Ci , wiem tylko że w tych okolicach powinna być(przeczytałem dopiero po tym jak mi zaczął przekłamywać) . Też mi na 1 prawie do 30 podchodzi :/
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#40

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

no nic mimo wszystko dzięki wencik za pomoc. Będę próbował dalej. Może na razie ustawie tak jak pisał Joszi czyli "na V biegu przy obrotach 2500 mam ok 100km/h"
może uda mi się ustalić za pomocą GPS.

ODPOWIEDZ