Co to za kable...

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

Co to za kable...

#1

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

Witam. Ostatnio zaglądając do numeru nadwozia znalazłem niepodłączony kabel. Zdjąłem ten plastikowy próg ale nie znalazłem miejsca żeby go podłączyć. Z ciekawości zajrzałem pod drugi próg i znalazłem taki sam niepodłączony kabel. Czy wie ktoś może od czego one są? Cienkie kable koloru siwego.
Astra HB 3 drzwi.
Dodam jeszcze że cały czas świeci mi się kontrolka od poduszek. Czy to może mieć coś wspólnego z tymi kabelkami?

FOTKI
Prawy próg:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Lewy próg:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

no jak Ci sie swieci kontrolka poduszek to pewnie kabelki od poduszek, ktore spięte są pod siedzeniem, jak dobrze pamietam do napinaczy pasów. tylko pytanie czemu one są odpięte, jak auto kupiles juz tak miałes? (kontrolka poduszek)
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

samochód mam 2 miesiące i od początku tak jest. jak przekręce kluczyk to na chwile gaśnie i sie zapala na stałe. Żeby sprawdzić te napinacze to pewnie trzeba siedzenia wyciągać??

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

nie nie trzeba wyciągać siedzeń, wystarczy dobrze pod nie zajrzec. tylko jeszcze jedno ... skoro te kabelki są odłączone to zapewne w jakims celu. bo że auto bylo po dzwonie i ktos zapomnial podlączyc to raczej mało prawdopodobne. patrz zeby poduchy nie wystrzelil :/
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

dzis jak znajde troche czasu to zobacze czy to, to... mysle ze samochod nie byl bity

agrawek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2007, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Police
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: agrawek »

ja w swojej tez tak mialem ale w mojej asi zadnej poduszki na pokladzie nie bylo moze to cos od sterowania podgrzewania siedzen?

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

napinacze pasów nie są kontrolowane żadną elektroniką, czy czymś podobnym... żadne kabelki tam nie dochodzą... napinacz ma nabój, który sam się detonuje po dzwonie, moze nawet wyskoczyć po zjeździe z dużego krawężnika... od pogrzewania siedzeń też to nie jest ponieważ tam ida grubsze kable. Może to być czasem od kontrolki niezapiętych pasów. może spróbuj go podłączyć do masy (choć robisz to na własną odpowiedzialność) ale na moje nie powinno się nic stać. na moje jak to zrobisz to albo zapali się ta kontrolka od pasów na liczniku albo wewnętrze światełko bo u mnie w kombiaku własnie takim kabelkiem doprowadzone jest do wyłącznika swiatła w drzwiach tylnych, ale Ty ich nie masz :m
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

zaglądałem pod te fotele ale nie widze miejsca żeby podłączyć te kable... muszę poszukać kogoś w okolicy z taką astrą i zajrzeć mu pod próg.
dodam że w tych kablach nie ma prądu, sprawdzałem żarówką 12V.

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

dziwne bo to śa pojedyncze kable czyli nie maja napięcia... ja mam tez takie luźne ale podwójna żyła idzie... ale nei sprawdzałem czy tam jest napiecie... musiałbyś zdjąc tylnią tapicerke jak masz 3 drzwi to troche roboty jest a jak 5 drzwi to chyba prościej i tam tez idą kable i zobaczyc czy tam nie jakiś luzem...

pawel_j

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 28 kwie 2008, 11:25
Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Ostrowi Maz.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pawel_j »

Panowie zagadka rozwiązana. Astrix dzięki za podpowiedź. To są kable do wewnętrznego światełka drzwi tylnych, których u mnie nie ma :m
To zostaje jeszcze problem kontrolki od poduszek... Macie może jakieś sugestie gdzie zajrzeć, co sprawdzić??

ODPOWIEDZ