Asterka 1,6 nie przyśpiesza, dławi się, trzęsie się HELP

Gość

Asterka 1,6 nie przyśpiesza, dławi się, trzęsie się HELP

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam serdecznie
jestem tu świeży stąd witam wszystkich i sorki jeśli powielam temat jednak nic na ten temat nie znalazłem.
Moje autko to Astra 1,6 na wielopunkcie z automatyczną skrzynią, rocznik 1994/ benzyna i gaz
Problem:
1) odpalam i na jałowym chodzi jak zegarek:) wchodzi pięknie na obroty
2) ruszam i jade pięknie płynnie tak do 2 tys obrotów i wtedy nagle :
a) na benzynie się maksymalnie dławi jak przyśpieszam gwałtownie, prawie gaśnie, w ogóle nie chce przyśpieszać, buczy i nie przyśpiesza
b) na gazie jedzie lepiej jednak nie przyśpiesza wciskam gaz na maksa i zaczyna buczeć sprawia wrażenie jakby automat hamował silnik, silnik nie wchodzi na obroty, przyśpieszenie do 100 trwa ok 2 min:)

Buczenie na oko dobiega z prawej przedniej części pojazdu ( trudno okreslić z wewnątrz ) z zewnatrz się nie da bo problem występuje tylko podczas przyśpieszania. Buczenie jest strasznie głośne ąz do tego stopnia że mi szyby tylnie wchodzą w rezonans.

Z mechanikiem wykluczyliśmy:
cewka - bo by tak samo źle działał na gazie co na benzynie
kable - bo kupione nowe jakiś czas temu
świece - bo nowe ngk
wtryski - chyba odpadają bo jak na gazie to są odłączone
pompa - odpada bo z gazem nie ma nic wspólnego

Dodam tylko, że problem zawsze występował od kiedy go kupiłem na benzynie na gazie nie, a teraz zaczął być na gazie, proszę o pomoc, mam nadzieję że to nic z automatem :|

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

moze skrzynia ? ;)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
To wcale nie brzmi zabawnie:) powiem tylko że żadnego kodu usterki nie wyświetla jedyne co pokazuje to kod 12 czyli ten kontrolny, który powtarza w kółko, jak ruszę i będę sobie przyśpieszał bardzo delikatnie to normalnie płynnie zmienia biegi i jedzie, dziwne objawy...

[ Dodano: 2008-05-04, 10:30 ]
Dobra już naprawione:)

Myślałem cały dzień co to może być i w końcu znalazłem - otóż wystarczyło rozkręcić cały układ dolotowy od filtra aż do przepustnicy, już za miejscem z klapką gdzie wpływa gaz były nieszczelności, tak jakby dostawał lewe powietrze ( czy jakoś tak:) ) skręciłem wszystko na nowo i działa, śmiga i chodzi jak bum cyk cyk:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ